MENU

Toyota Camry wraca do Polski – znamy ceny!

TOP 10 – Najcenniejsze marki motoryzacyjne

4 października 2018 Great news! Autor:

TOP 10 – Najczęściej rejestrowane auta we wrześniu

Jakie samochody najczęściej rejestrowano w Polsce we wrześniu bieżącego roku i co miało wpływ na osłabienie rynku – tego dowiecie się w tym artykule.

IBRM SAMAR zaprezentował oficjalne dane dotyczące rejestracji nowych samochodów w Polsce w zeszłym miesiącu. Już na początku września było wiadomo, że czeka nas duże spowolnienie rynku. Potwierdzenie tego faktu widać w statystykach, w sumie zarejestrowano bowiem 27 314 aut – oznacza to, że w porównaniu do analogicznego okresu rok temu, jest ich aż o 26,4% mniej!

Za taką sytuację na rynku odpowiadają nowe normy emisji spalin oraz WLTP, które weszły w życie 1 września. Żeby uniknąć problemów importerzy masowo rejestrowali zalegające na składach samochody. Te w momencie odsprzedania klientowi nie są już liczone do statystyk.

Pierwsze miejsce w zestawieniu zajęła Skoda Fabia, drugie miejsce inna Czeszka – Octavia. Podium zamyka Toyota Yaris z 770 zarejestrowanymi egzemplarzami. Skoda jest zdecydowanym zwycięzcą wrześniowego zestawienia. W pierwszej dziesiątce znajdują się aż cztery czeskie auta. Szczegółowe zestawienie znajdziecie poniżej:

1. Skoda Fabia – 1325
2. Skoda Octavia – 1261
3. Toyota Yaris – 770
4. Ford Focus – 734
5. Dacia Duster – 707
6. Toyota Auris – 638
7. Opel Astra – 602
8. Skoda Superb – 552
9. Skoda Rapid – 519
10. Renault Clio – 471

Tagi: , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij