MENU

Auta elektryczne w Polsce – znamy statystyki sprzedaży!

BMW X7 – jeszcze większy grill w tylnym lusterku

2018 Suzuki Jimny

17 października 2018 Great news! Autor:

Suzuki rezygnuje z diesli

Japońska marka wycofuje z oferty silniki wysokoprężne, wszystko za sprawą WLTP oraz zmniejszonego popytu.

Suzuki stanie się kolejnym japońskim producentem samochodów, który wycofa się ze sprzedaży aut z silnikami Diesla w Europie. Wcześniej na podobny krok zdecydowały się Toyota oraz niedawno Nissan.

Decyzja Suzuki spowodowana jest coraz bardziej restrykcyjnymi przepisami dotyczącymi emisji spalin oraz zmniejszającym się popytem na auta z motorami wysokoprężnymi. W zeszłym roku Suzuki sprzedało na Starym Kontynencie w przybliżeniu 281 000 samochodów, z czego tylko 10% z nich było wyposażone w silnik napędzany ropą. Zupełnie inaczej sytuacja wygląda na innych rynkach, gdzie udział Diesla w sprzedaży nowych Suzuki sięga 30% – na takich rynkach silniki wysokoprężne nadal będą oferowane.

Suzuki Ignis

Decyzja Suzuki nie pozostaje bez znaczenia w przeddzień wprowadzenia do sprzedaży nowej generacji modelu Jimny. Mała terenówka nie będzie bowiem oferowana z silnikiem wysokoprężnym, który nadal w klasie SUVów i samochodów terenowych jest popularny. Z drugiej strony należy wziąć pod uwagę, że poprzednia generacja była wybierana przede wszystkim w wersji benzynowej.

Tagi: , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij