MENU

Aston Martin zapowiada SUVa

Lynk & Co będzie startować w wyścigach

15 listopada 2018 Great news! Autor:

Subaru WRX STI Diamond Edition – wyjątkowa edycja

Japoński producent obecny jest na rynkach niemal wszystkich krajów na świecie, ale tylko w jednym będzie dostępna wyjątkowa edycja specjalna modelu WRX STI.

Diamond Edition jest edycją wyjątkową ze względu na moc, jaką generuje pracujący pod maską Boxer o pojemności 2,5 litra. Generuje on około 350 koni mechanicznych i moment obrotowy na poziomie 342 Nm, moc podniesiono dzięki zastosowaniu specjalnej mapy silnika oraz zamontowaniu sportowego układu wydechowego. Oznacza to, że jest to najmocniejsze seryjnie produkowane WRX STI w historii. W dodatku bardzo limitowane, z fabryki wyjdzie zaledwie 30 egzemplarzy tego samochodu, wszystkie zostaną sprzedane w… Republice Południowej Afryki.

Subaru wyposażyło swój diament w specjalny bodykit. W jego skład wchodzą nakładki progowe, spojler przedni oraz dyfuzor w żółtym kolorze. Wszystkie elementy mają zastosowanie w aerodynamice auta. Poza tym Subaru poszerzyło samochód o około 2 centymetry, zawieszenie nie zostało przy tym obniżone. Jak twierdzi producent prace nad tą specjalną edycją modelu trwały ponad półtora roku, w czasie ich trwania wielokrotnie samochód poddawany był testom na hamowni.

Samochód trafi do dealerów w RPA w styczniu a jego cena nie będzie niska, w przeliczeniu będzie to około 212 000 zł. Warto wspomnieć, że jest to kolejna edycja specjalna Subaru WRX STI, która w ostatnich tygodniach ujrzała światło dzienne. Niedawno bowiem pisaliśmy o dedykowanym na rynek japoński WRX STI Type RA-R

Tagi: , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij