MENU

Czy tak wygląda nowe BMW serii 8?

Tesla zapowiada crossovera – Model Y

8 czerwca 2017 Great news! Autor:

Skoda ujawnia plany, Citigo bez następcy!

Szefowie marketingu Skody wypowiedzieli się na temat przyszłości marki. Czesi skupią się na poszerzeniu gamy crossoverów kosztem małego Citigo.

Czeska marka w najbliższych latach skupi się na powiększeniu swojej gamy modelowej. Priorytetem mają być crossovery. Ich liczba ma wzrosnąć w ciągu najbliższych lat z dwóch (Kodiaq i Karoq) do czterech. Wymaga to nakładów finansowych oraz oszczędności. Jedną z form cięcia kosztów będzie rezygnacja z następnej generacji malutkiego samochodu miejskiego Citigo. Jak zauważa Skoda, segment A to rynek malejący, podczas gdy SUVy i crossovery biją kolejne rekordy sprzedaży. Oznacza to, że pieniądze wydane na zaprojektowanie nowych uterenowionych modeli zwrócą się z nawiązką.

skoda-kodiaq-01

Markę czeka także pierwsza w jej historii elektryfikacja. Już w 2019 roku do sprzedaży mają wejść odmiany plug-in hybrid Superba oraz Kodiaqa. Będą one bazować najprawdopodobniej na systemie napędowym znanym już z Passata GTE, gdzie motor 1.4 TSI połączony został z silnikiem elektrycznym. Dalszym etapem będzie wprowadzenie na rynek aut elektrycznych. Ma to nastąpić dopiero za około 7-8 lat, w połowie następnej dekady. Najprawdopodobniej silniki elektryczne trafią pod maski Octavii oraz jednego z mniejszych crossoverów.

skoda-octavia-01

Oficjalne komentarze szefów marketingu dotyczą także ewentualnego wprowadzenia na rynek auta typu pick-up. Skoda nie pracuje nad takim samochodem i szanse na to są bardzo małe. Ze względu na fakt, że Skoda jest nieobecna w Ameryce Północnej oraz jest bardzo słabo rozpoznawalną marką w Ameryce Południowej, opłacalność produkcji takiego modelu jest liczona w wartościach ujemnych.

Tagi: , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij