MENU

Borgward powraca do Europy

Porsche z nowym rekordem na Nurburgringu!

29 czerwca 2018 Great news! Autor:

Seat Leon Cupra z mniejszą mocą

Problemy koncernu VAG spowodowane wejściem w życie nowych przepisów pomiaru emisji spalin nadal trwają i dotykają kolejne auto.

Media informowały już wcześniej o dużych problemach Porsche oraz Audi, które z trudem będą w stanie dostosować się do nowego światowego systemu pomiaru czystości spalin WLTP. Niestety problemów nie uniknie też Seat. Hiszpanie będą zmuszeni zmniejszyć moc swojego topowego hothatcha.

seat-leon-cupra-03

Leon w wersji Cupra dotychczas oferowany był z silnikiem 2.0 TSI, który generował 300 koni mechanicznych. Nowe normy sprawiły, że Leon w najmocniejszej odmianie z przednim napędem będzie teraz dysponować mocą o 10 koni mechanicznych mniejszą. Ciekawostką jest natomiast fakt, że nadal będziemy mogli kupić hiszpańskiego hothatcha w odmianie trzystukonnej, ale… w wersji kombi z napędem na 4 koła. Ta odmiana bowiem nadal będzie spełniać wyznaczone normy czystości spalin.

seat-leon-cupra-02

Co prawda zmniejszenie mocy w Leonie nie jest wydarzeniem, które będzie rzutować na rynek, jednak warto odnotować, że to kolejne auto tego segmentu z podobnym problemem. Hothatche ze względu na specyficzną konstrukcję (mocny silnik z dużą mocą w stosunkowo niewielkim aucie) będą mieć coraz większe problemy z dopasowaniem się do nowo wprowadzanych norm. Najlepszym tego przykładem jest ostatnio anonsowana przez nas informacja o wstrzymaniu produkcji Peugeota 308 w najszybszej wersji GTi.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij