MENU

Honda CR-V Hybrid – moda paryska

Skoda Kodiaq RS oficjalnie!

28 września 2018 Great news! Autor:

Seat Arona TGI – gaz do dechy

Grupa VAG po aferze z silnikami Diesla stara się coraz bardziej wchodzić w alternatywne źródła napędu. Poznajcie crossovera napędzanego gazem CNG!

Arona nie będzie pierwszym modelem Seata ofertowanym w odmianie napędzanej gazem. Hiszpanie bowiem mają w swojej ofercie już trzy modele zasilane za pomocą CNG: Mii, Ibizę oraz Leona. Chociaż ten rodzaj napędu nie jest popularny w Polsce to w krajach Europy Zachodniej są one spotykane często. Dlatego nie należy się dziwić takiemu posunięciu Seata.

Arona TGI jest napędzana przez litrowy doładowany silnik TSI, który generuje niecałe 90 koni mechanicznych i 160 Nm momentu obrotowego. Nie jest to oczywiście demon prędkości, jednak dzięki zastosowaniu napędu pracującego na gazie CNG oraz tradycyjnym paliwie samochód może pochwalić się zasięgiem 560 kilometrów. Na samym gazie crossover może pokonać 400 kilometrów. Klienci decydujący się na Aronę TGI muszą się jednak liczyć z mniejszą pojemnością bagażnika w stosunku do standardowej odmiany: 282 litry wobec 400.

Zastosowanie napędu zasilanego gazem CNG ma nie tylko podłoże ekonomiczne, ale też ekologiczne. Samochód z tego typu źródłem alternatywnego napędu emituje do atmosfery o 25% mniej dwutlenku węgla i 75% mniej tlenków azotu.

Samochód będzie mieć swoją premierę podczas rozpoczynających się w przyszłym tygodniu targów w Paryżu.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij