MENU

Mercedes-AMG E63 S Wagon – odrzutowy kredens

BMW 5 G31 Touring – Rodzina 570+

8 lutego 2017 Great news! Autor:

Ruszyła produkcja zmodernizowanej Octavii

W czeskim mieście Mlada Boleslav z taśmy produkcyjnej zjechały pierwsze egzemplarze zmodernizowanej Skody Octavii.

Dla Czechów jest to bardzo ważne wydarzenie. Octavia to model, który jest podstawą gamy modelowej marki, jednocześnie jest bestsellerem na ogromnej ilości rynków. Octavia będąca wyrośniętym kompaktem, poza bardzo wyraźnymi zmianami przedniej cześci nadwozia ma także zmodernizowane wnętrze oraz co podkreśla producent kwestie techniczne. Najważniejszy jest jednak fakt, iż wraz z faceliftingiem wersji RS jej najmocniejsza odmiana będzie mieć teraz blisko 250 koni mechanicznych. Będzie to najszybsza w historii produkowana seryjnie Skoda.

2017-skoda-octavia-facelift-02

Octavia produkowana będzie także po raz pierwszy na Czarnym Kontynencie – w Algierii. Będzie to szóste miejsce gdzie z taśm produkcyjnych wyjedzie kompaktowa Skoda. Dotychczas Octavia produkowana była oprócz wspomnianych Czech na Ukrainie, w Rosji, Kazachstanie oraz Indiach. Od początku produkcji pierwszej generacji w 1996 roku na świecie sprzedano ponad 5 milionów aut, co czyni model najpopularniejszym w historii marki. Sama trzecia generacja będąca na rynku od 2012 odpowiada za blisko 1/3 sprzedaży w historii modelu.

Szczegóły dotyczące nowej Octavii opisywaliśmy TUTAJ.

Tagi: , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij