MENU

Mercedes-AMG GT Roadster – naturalny krok

Ford Fiesta ST 5d – praktyczniej

15 września 2016 Great news! Autor:

Robert Kubica wraca na tor!

Poznaliśmy kolejny krok w karierze Roberta Kubicy – jedynego Polaka w Formule 1. Po dłuższej przygodzie z rajdami wraca na tor wyścigowy na zaproszenie Renault!

I to od razu mowa o wyścigu na słynnym belgijskim torze Spa-Francorchamps! Kubica wystąpi gościnnie w serii Renault Sport Trophy, co oznacza, że usiądzie za kierownicą niezwykłego Renault Sport R.S. 01. Polak będzie reprezentował barwy zespołu Duqeine Engineering, a jego partnerem będzie Christophe Hamon. Impreza odbędzie się już 24 i 25 września.

2b7dc8bea8aecdd4f2b24c707181546a

To nie będzie pierwszy kontakt Kubicy z tym samochodem – już jakiś czas temu uczestniczył w treningach na francuskim torze Ales. Jak sam twierdzi możliwości auta go “zaskoczyły”, zwłaszcza działanie karbonowych tarcz hamulcowych. Powiedział też, że “nie może się doczekać jazdy na torze Spa, gdzie dużą rolę odgrywa generowana przez auto siła docisku.”

22284437470_861552185a_b

To też oczywiście nie pierwsza przygoda Roberta Kubicy z Renault. Dobrze pamiętamy jego występy w F1 w czarno-żółtym bolidzie, które przerwał nieszczęsny wypadek podczas jednego z włoskich rajdów. Od tamtej pory kariera polskiego kierowcy przeszła sporo perturbacji, ale zdążył on zaliczyć chociażby sporo udanych startów w WRC. Teraz wraca na tor – choć wciąż nie wiadomo, czy to tylko jednorazowa sytuacja czy dłuższa współpraca z francuską marką.

Tagi: , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij