MENU

Volkswagen prezentuje model up! po liftingu

Bentley Mulsanne

Nowy Bentley Mulsanne – na poważnie

23 lutego 2016 Great news! Autor:

Renault Scenic – w ślad za braćmi

Renault właśnie zaprezentowało oficjalne grafiki przedstawiające nowe wcielenie swojego kompaktowego minivana. Scenic zadebiutuje podczas targów w Genwewie. Będzie hit?

O nowym wcieleniu Scenica mówiło się już od dawna, a w sieci pojawiały się zdjęcia zamaskowanych mułów testowych. Teraz możemy jednak zobaczyć jak auto będzie prezentować się w wersji produkcyjnej. Renault, które ostatnimi czasy stawiało na crossovery (do czego trzeba zaliczyć nowego Espace), do sprawy swojego mniejszego vana podeszło na szczęście konserwatywnie, Scenic nadal będzie zwykłym minivanem. Nie zmienia to faktu, że jego design nawiązujący do modeli takich jak Captur czy Kadjar jest atrakcyjny i auto z pewnością znajdzie wielu entuzjastów.

Scenic zbudowany jest na płycie podłogowej CMF-C, która znalazła swoje zastosowanie między innymi w najnowszym Megane. Oznacza to, że pod maską znajdziemy na pewno benzyniaka o pojemności 1.2 oraz dwa diesle: 1.5 oraz 1.6 dCi. Plotki mówią także o hybrydzie, w której skład wchodzić miałby silnik diesla oraz elektryczny, co miałoby dać niezwykle niskie zużycie paliwa. Platforma, na której zbudowano najnowszy model jest przystosowana do zamontowania systemu czterech kół skrętnych, nie wiadomo jednak czy takie rozwiązanie znajdzie się w wyposażeniu opcjonalnym.

Zdjęcia wnętrza nie ujrzały jeszcze światła dziennego, spodziewać się jednak można rozwiązań podobnych do tych z najnowszego Megane, włącznie z najnowszym systemem multimedialnym R-link.


2016-renault-scenic-02 2016-renault-scenic-03

Tagi: , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij