MENU

BMW serii 8 powraca!

DS 7 Crossback prezydencką limuzyną

13 maja 2017 Great news! Autor:

Renault Sandero RS Racing Spirit – stara szkoła

Sandero znane w Europie jako Dacia w Ameryce Południowej występuje nie tylko pod znaczkiem Renault, ale także w bardzo intrygującej wersji. Poznajcie edycję specjalną Racing Spirit.

Zacznijmy jednak od garstki faktów. Renault Sandero RS to nic innego jak Dacia Sandero zmieniona w… hothatcha! Renault wpadło na interesujący pomysł stworzenia szybkiego kompakta w tanim wydaniu. Standardowe Sandero zyskało w związku z tym agresywniej wyglądający pakiet stylistyczny. Wnętrze zostało zaprojektowane na wzór aut sportowych, natomiast pod maskę trafił mocniejszy silnik. Mowa tu o 2-litrowym, wolnossącym motorze, który rozwija 150 koni mechanicznych oraz moment obrotowy 205 Nm. Te liczby pozwalają na to, aby Sandero RS rozpędziło się do “setki” w 8 sekund i rozwinęło ponad 200 km/h.

renault-dacia-sandero-rs-racing-spirit-02

Renault na zbliżających się targach motoryzacyjnych w Buenos Aires (Argentyna) przedstawi edycję limitowaną Racing Spirit. Zostanie wyprodukowanych jedynie 1500 egzemplarzy specjalnej odmiany. Co prawda w jej ramach nie ulegnie zmianie moc auta, jednak zamawiający w standardzie dostaną kilka innych rzeczy. Będą to między innymi: 17-calowe aluminiowe koła odziane w opony Michelin Pilot Sport 4 205/45 R17, lakierowane na czerwono zaciski hamulcowe, światła do jazdy dziennej w technologii LED i specjalne, dedykowane dla wersji malowanie. Zderzaki zostały minimalnie przemodelowane co sprawia wrażenie, że auto jest niżej zawieszone – faktycznie jednak prześwit nie uległ zmianie.

renault-dacia-sandero-rs-racing-spirit-03

We wnętrzu Racing Series będzie wyróżniało się specjalną tabliczką z numerem egzemplarza i wykończeniem w czerni z czerwonymi wstawkami. Kierowca w standardzie dostaje ekran systemu multimedialnego, elektrycznie sterowane lusterka, automatyczną klimatyzację i tempomat. Co ważne Sandero RS Racing Spirit jest wyposażone także w system ESP, który nie jest obowiązkowym wyposażeniem nowych aut w Ameryce Południowej.

Za tak wyposażone Renault Sandero RS Racing Spirit w Ameryce Południowej trzeba zapłacić równowartość około 81 000 złotych.


renault-dacia-sandero-rs-racing-spirit-04 renault-dacia-sandero-rs-racing-spirit-05renault-dacia-sandero-rs-racing-spirit-06 renault-dacia-sandero-rs-racing-spirit-07

Tagi: , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij