MENU

Toyota C-HR zapowiedziana przed Genewą

Volkswagen prezentuje model up! po liftingu

22 lutego 2016 Great news! Autor:

Renault Megane Grandtour – witaj w rodzinie

Odświeżanie najważniejszych modeli Renault trwa. Na drogach widujemy już nowe Megane, a na targach w Genewie do hatchbacka dołączy także odmiana Grandtour.

Pod tą nazwą tradycyjnie kryje się już auto o nadwoziu kombi. Pierwsze wrażenie jest bardzo dobre – aż ciśnie się na usta, że taki właśnie powinien być rodzinny samochód kompaktowy! Zgrabny, proporcjonalny, nie narysowany na siłę, a za pomocą lekkich, dynamicznych linii . Trzeba też oddać, że projektanci mieli naprawdę wdzięczną bazę do tego projektu – Megane hatchback także prezentuje się naprawdę miło dla oka. Elementem rozpoznawczym pozostanie front auta z charakterystycznymi lampami pokazanymi najpierw przy okazji Renault Talisman.

renault-megane-grandtour-1

Póki co wszystko co wiemy oficjalnie o Megane Grandtour to te dwie fotografie przedstawiające wariant GT, z nieco bardziej usportowionym pakietem stylistycznym i systemem 4CONTROL. W ciemno jednak możemy powiedzieć, że technologicznie auto prawie niczym nie będzie różnić się od będącego już na rynku kompakta. Pod maską znajdzie się więc jeden z trzech benzynowych silników (Tce 100, 130 bądź 205 w wersji GT) lub trzech diesli (90, 110, 130).

renault-megane-grandtour-2

W przypadku takiego nadwozia kluczowa jest praktyczność i funkcjonalność, ale tu z oceną poczekać musimy do premiery w Genewie, która odbędzie się 1 marca. Póki co Renault chwali się, że Megane Grandtour będzie dysponować najdłuższą przestrzenią bagażową w swoim segmencie.

Tagi: , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij