MENU

Ford Edge ST – jedyny taki

Toyota GR Super Sport – Prius na sterydach

11 stycznia 2018 Great news! Autor:

Renault Clio R.S. 18 – celebryta

Choć trudno w to uwierzyć, Francuzi są w Formule 1 obecni już 40 lat. Z tej okazji do sprzedaży trafia edycja limitowana jednego z najlepszych hot hatchów na rynku.

Renault w ramach świętowania 40. rocznicy obecności w prestiżowej serii wyścigowej F1 wypuszcza na rynek specjalną edycję swojego obecnie najostrzejszego modelu z oferty (do czasu oficjalnego wprowadzenia Megane RS oczywiście). Chociaż Clio może wydawać się mało porywającym autem, to nasz test dowiódł, że 220 konna odmiana R.S. Trophy potrafi nieźle podnieść poziom etyliny adrenaliny we krwi. Wspominamy o tym nie bez powodu, bo to właśnie R.S. Trophy jest bazą dla Clio R.S. 18.

2018 - Renault CLIO R.S. 18 2018 - Renault CLIO R.S. 18

Limitowany hot hatch trafi do sprzedaży już niedługo i zgodnie ze starszą od nas dewizą, iż klient może wybrać każdy kolor nadwozia pod warunkiem, że będzie czarny – Clio R.S. 18 będzie dostępne tylko w takim właśnie lakierze. Producent zrezygnował nawet z chromowanych akcentów, z chromowanym logo włącznie. Aby przełamać wszechobecną ciemność, Clio R.S. 18 wyróżniać się będzie żółtymi akcentami kolorystycznymi. W kolorze Sirius Yellow będą nakładki na progach, listwa ozdobna z przodu oraz zaślepki na (a jakże…) czarnych felgach. Fanom tuningowych motywów z pewnością spodobają się naklejki na dachu.

2018 - Renault CLIO R.S. 18

2018 - Renault CLIO R.S. 18 2018 - Renault CLIO R.S. 18

Choć na pierwszy rzut oka czarne jak smoła wnętrze nie różni się od standardowego, warto tutaj wyróżnić kilka “czarniejszych” niż normalnie detali: nawiewy boczne i przyciemnione tylne szyby. Kierownica została obszyta alcantarą i skórą, zwieńcza ją natomiast emblemat Renault Sport. Elementem, który podkreśla unikatowość modelu, jest tabliczka na progu z numerem egzemplarza.

2018 - Renault CLIO R.S. 18 2018 - Renault CLIO R.S. 18

Niestety, oddział Renault Sport nie wyposażył specjalnej edycji Clio R.S. w dodatkowe konie mechaniczne. Nowością są tylko opony dla wszystkich wyjeżdżających z fabryki Clio R.S. Trophy – dotychczasowe ogumienie Michelin Pilot Sport 4 zostało zastąpione wersją Pilot Super Sport.

Jeżeli wśród naszych czytelników są chętni na specjalną edycję Clio informujemy, że zamówienia ruszają już w przyszłym tygodniu.

Tagi: , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij