MENU

Mercedes-Benz GLB Concept – crossover dla siedmiu osób

Renault EZ-FLEX – eksperymentalny pojazd dostawczy

16 kwietnia 2019 Great news! Autor:

Renault City K-ZE – elektryczny crossover dla Chin

Tegoroczne targi w Szanghaju są miejscem wielu premier samochodów także zachodnich marek. Renault zaprezentowało tam nowego elektrycznego crossovera.

Pierwszy raz mały crossover ujrzał światło dzienne już podczas targów w Paryżu. To dawało nadzieję, że samochód trafi także do sprzedaży w Europie. Jednak póki co będzie dostępny tylko w Chinach, gdzie do salonów powinien trafić jeszcze w ostatnich miesiącach tego roku. Tam też będzie produkowany we współpracy z firmą Dongfeng.

City K-ZE bazuje na małym crossoverze Renault znanym z Indii oraz Ameryki Południowej o nazwie Kwid. Samochód mierzy nieco ponad 3,6 metra długości, a pomimo to jego wnętrze mieści bagażnik o pojemności około 300 litrów. Jego wymiary oznaczają, że City K-ZE będzie pozycjonowany w gamie marki poniżej i tak już niewielkiego modelu Zoe. Jak zapewnia Renault, wykończenie samochodu ma stać na „wysokim europejskim poziomie”.

City K-ZE może pochwalić się zasięgiem na poziomie 250 kilometrów w trybie pomiaru NEDC, co oznacza, że realnie wartość ta nie przekroczy około 190 kilometrów. Z drugiej jednak strony Renault do poziomu 80% naładuje się już w czasie 50 minut, a za pomocą wolniejszej ładowarki w około 4 godziny.

Tagi: , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij