MENU

Seat Leon Cupra z mniejszą mocą

Aston Martin DBS Superleggera – silnik V12 jeszcze nie...

29 czerwca 2018 Great news! Autor:

Porsche z nowym rekordem na Nurburgringu!

Ogromny sukces i wydarzenie o dużym znaczeniu – tak można podsumować to, co miało miejsce dziś w godzinach porannych w Niemczech.

Porsche oficjalnie podało do wiadomości, że dziś rano pobity został rekord wszechczasów na legendarnym torze Nurburgring. Pętla o długości niecałych 21 kilometrów została pokonana przez kierowany bolid w czasie 5 minut i 19 sekund. Mowa o zmodernizowanym pojeździe, który trzykrotnie wygrywał wyścigi z serii Le Mans 24h – Porsche 919 Hybrid Evo. Za kierownicą zasiadł dwukrotny zwycięzca wspomnianego wyścigu, 37-letni Timo Bernhard.

porsche-919-hybrid-evo-02

Poprzedni rekord „zielonego piekła” również należał do Porsche. Został on jednak ustanowiony 1983 roku przez Stefana Bellofa zasiadającego za kierownicą modelu 956. Do Niemców należy także jeszcze jeden rekord Nurburgingu, model GT2 RS obecnej generacji jest najszybszym seryjnie produkowanym samochodem, który pokonał pętlę toru.

Tak to wyglądało:

Tagi: , , , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij