MENU

Skoda Kodiaq RS oficjalnie!

Nowy Mercedes-Benz klasy B zaprezentowany!

1 października 2018 Great news! Autor:

Porsche prezentuje nową wersję modelu 935

Marka ze Stuttgartu zaskoczyła wszystkich prezentując na Rennsport Reunion w Laguna Seca model 935. Jest to kolejny prezent niemieckiej marki na siedemdziesiąte urodziny.

Przypomnijmy, że pierwszy model 935 pojawił się w 1978 roku i startował w wyścigach Le Mans. Silnik miał pojemność 3.2 litra i początkowo moc wynosiła 750 koni mechanicznych (następnie została zwiększona do 845). Pojazd ważył tylko 1030 kg. Co ciekawe, wyścigówka pobiła rekord prędkości w Le Mans, który wynosił 367 km/h. Niestety w wyścigu była dopiero ósma. To tyle z krótkiej lekcji historii. A jak się prezentuje współczesna wersja?

Czterdzieści lat później samochód wygląda bardzo podobnie do klasycznego, wyczynowego modelu. Przód prezentuje obłe kształty, przedni spliter wbrew pozorom nie jest pokaźnych rozmiarów, a co ciekawe światła LED są takie same, jak w samochodach Porsche 919 Le Mans. Na masce znajdują się dwa wloty powietrza. Linia boczna prezentuje duże przetłoczenia wokół drzwi, a dach przypomina ten z 911. Z tyłu widzimy bardzo ostre kształty – klapa jest tak zarysowana, że mamy wrażenie, jakby występowała tam otchłań, niżej znajdują się podwójne końcówki układu wydechowego.

Samochód nie ma homologacji drogowej, to znaczy, że wyścigówka znajdzie zastosowanie w imprezach klubowych i prywatnych treningach na torach wyścigowych. Motor ma pojemność 3.8 litra i generuje 690 koni. Napęd trafia na tylne koła za pośrednictwem siedmiobiegowej skrzyni biegów PDK z możliwością zmiany za pośrednictwem łopatek umieszczonych przy kierownicy. Auto waży 1380 kg – niestety to aż 200 kg więcej od McLarena Senny.

We wnętrzu znajdziemy tylko jedno siedzenie, klatkę bezpieczeństwa, którą dostarcza Cosworth, ekran wielofunkcyjny i klimatyzację. Systemy Porsche Stability Managment, ESP oraz ABS można całkowicie wyłączyć, aby nie przeszkadzały w torowych szaleństwach.

Nowe Porsche powstanie w tylko w 77 egzemplarzach. Potencjalni kupcy na ten samochód będą musieli wyłożyć… 750 000 funtów. Na torze pierwsze egzemplarze zadowolonych nabywców zobaczymy najwcześniej latem 2019 roku.


Tagi: , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij