MENU

Fiat 500 będzie tylko elektryczny

Skoda szykuje Kodiaqa w wersji pick-up

22 marca 2019 Great news! Autor:

Porsche Cayenne Coupe – ofensywa w nowym segmencie

Do tej pory szukając SUVa z dynamiczną linią nadwozia, klienci kierowali się do salonów BMW oraz Mercedesa. Teraz część z nich może odwiedzić dealerów Porsche.

Cayenne Coupe było zapowiadane już od dłuższego czasu. Charakteryzująca się opadającą linią dachu odmiana modelu Cayenne z pewnością nie jest praktyczniejsza, ale widząc sukces BMW X6 oraz Mercedesa GLE oraz GLC Coupe, Porsche nie mogło stać obojętnie i obserwować, jak konkurencja zabiera im pieniądze. Tak zwany „SUV Coupe” otwiera kolejny nowy rozdział w historii marki.

Cayenne Coupe technologicznie bazuje na standardowej odmianie Cayenne, jest od niej jednak niższe o blisko 20 centymetrów! Co więcej, przemodelowane zostały: słupek A, tylne drzwi oraz tylna część nadwozia. Klienci oglądając auto od tyłu zobaczą zmieniony zderzak, tablicę rejestracyjną w nowym miejscu oraz aktywny spojler, który wysuwa się z tylnej klapy przy prędkości 90 km/h.

Nowością w gamie Cayenne będzie także opcjonalny dach wykonany z włókna węglowego oraz aż trzy pakiety, które będą odchudzać samochód i czynić go bardziej sportowym. Będą one także wpływać na wygląd samochodu, przykładowo: w ramach pakietu GT Design klient otrzyma opcjonalne 22-calowe felgi oraz wnętrze obite alcantarą. W odmianie Turbo w skład omawianego pakietu wejdzie też sportowy układ wydechowy.

Na początek Cayenne Coupe będzie dostępne w dwóch wariantach mocy. Pierwszy z nich korzysta z silnika V6 o pojemności 3 litrów i mocy 340 koni mechanicznych, pozwoli to na rozpędzenie samochodu do „setki” w 5,7 sekundy a prędkość maksymalna wyniesie 243 km/h. Drugi będzie oznaczany jako Cayenne Coupe Turbo, korzystać będzie z silnika V8 o pojemności 4 litrów generującego moc niemal 550 koni mechanicznych. W przypadku tego motoru możemy już mówić o superSUVie, bowiem pierwsza „setka” na liczniku pojawi się po 3,7 sekundy a prędkość maksymalna sięgnie niemal 290 km/h.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij