MENU

Norwegowie zakochani w autach elektrycznych

Infiniti QX Inspiration – rzut oka w przyszłość

4 stycznia 2019 Great news! Autor:

Porsche 718 Cayman GT4 Clubsport – zabawka w skali makro

Niemcy stworzyli odmianę Caymana dedykowaną sportowej jeździe po torach, także w profesjonalnych seriach wyścigowych.

Pojazd będzie dostępny w dwóch wersjach: Trackday oraz Competition. Pierwsza z nich skierowana jest do kierowców uczęszczających na tor weekendowo, używając auta jako torowej zabawki. Druga odmiana jest już w pełni profesjonalną maszyną, która spełnia wymagania homologacyjne wielu serii wyścigowych pod egidą FIA. Pierwszy wariant to koszt 134 000 Euro, drugi zaś jest o 23 000 droższy.

Umieszczony centralnie silnik to jednostka typu boxer o pojemności 3,8 litra. Generuje ona 420 koni mechanicznych i 425 Nm momentu obrotowego. Moc przenoszona jest na tylne koła za pomocą dwusprzęgłowej skrzyni biegów. W jak najbardziej efektywnym wykorzystaniu jej potencjału pomaga mechaniczna „szpera” oraz pochodzące z wyczynowego Porsche 911 GT3 Cup przednie zawieszenie.

O ile w wersji Trackday znajdziemy takie udogodnienia jak ABS, ESP, kontrolę trakcji czy klimatyzację, o tyle wersja Competition to już nie przelewki. Jest ona zbudowana z części przygotowanych do jazdy wyczynowej, ma regulację siły hamowania oraz sprężyny ze zmienną siłą działania. Pojemność zbiornika paliwa w wersji Trackday wynosi 80 litrów, w bardziej wyczynowej odmianie jest większa – wynosi aż 110 litrów.

We wnętrzu znalazła się klatka bezpieczeństwa chroniąca kierowcę i fotele kubełkowe Recaro z sześciopunktowymi pasami bezpieczeństwa. Zestaw wskaźników stworzyła forma Cosworth, system który współpracuje z wyświetlaczem zapisuje dane pochodzące z samochodu, co pozwala po ich analizie pojechać jeszcze szybciej i efektywniej.

Osoby zainteresowane zakupem torowego Porsche mogą już się zgłaszać do salonów i składać zamówienia. Pierwsze egzemplarze trafią jednak do klientów w lutym.

Tagi: , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij