MENU

Skoda pracuje nad SUVem cabrio

Volkswagen Amarok V6 Aventura – pokonać Mercedesa

17 kwietnia 2018 Great news! Autor:

Peugeot 208 tylko w wersji pięciodrzwiowej

Kolejny producent wycofuje ze swojej oferty trzydrzwiową odmianę modelu. Niedługo model 208 kupicie tylko w bardziej praktycznej odsłonie.

Rynek motoryzacyjny jest nieubłagany. Postępujący coraz szybciej boom na crossovery powoduje duże zmiany w innych segmentach. Producenci są zmuszeni zmieniać plany produkcyjne, aby nie doszło do nadprodukcji mniej popularnych sedanów czy minivanów na rzecz zwiększenia nakładów na SUVy i crossovery. Coraz mniej popularnym segmentem są także trzydrzwiowe hatchbacki, zarówno te miejskie jak i kompaktowe.

Po takich potentatach rynku jak Volkswagen Polo czy Renault Clio teraz także Peugeot 208 będzie oferowany tylko w odmianie pięciodrzwiowej. W wywiadzie dla Auto Week przedstawiciele marki potwierdzili, że model 208 z trojgiem drzwi niedługo przestanie być produkowany. Poza mniejszym zainteresowaniem tą wersją jest to także spowodowane powolnym wygaszaniem produkcji obecnej generacji modelu. Następna ma się pojawić jeszcze pod koniec tego roku. Holenderski importer już teraz nie przyjmuje zamówień na opisywaną wersję, z niemieckiej strony zniknęła zaś możliwość konfiguracji 208-ki z trojgiem drzwi. Na polskiej stronie Peugeota model ten nadal występuje.

peugeot-208-02

Nowy Peugeot 208 zostanie zaprezentowany prawdopodobnie jeszcze w tym roku, będzie on większy i przestronniejszy od obecnie oferowanego na rynku. Pod maską znajdą się silniki trzy- oraz czterocylindrowe. Plotki mówią o całkowicie elektrycznej wersji w późniejszym okresie produkcji. Z racji na przejęcie przez grupę PSA marki Opel można być pewnym, że nowa 208 będzie bazą dla przyszłej generacji Corsy.

Tagi: , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij