MENU

Nikola Tre – rewolucja w transporcie?

Mitsubishi L200 przeszło solidny facelifting

6 listopada 2018 Great news! Autor:

Oto BMW serii 8 Cabrio

Marka BMW po zaprezentowaniu serii 8 Coupé pokazała nam wersję z otwartym, płóciennym dachem.

Długo czekaliśmy na powrót “ósemki” do gamy BMW, co marka z Monachium chce nam chyba wynagrodzić szybko poszerzając gamę o elegancki kabriolet. Choć auto (zwłaszcza z przodu) wygląda bardzo agresywnie, głównie przez ostre linie grilla w charakterystycznym kształcie nerek, to linia boczna wersji Cabrio jest raczej spokojna. Nie ma tu tak sportowego charakteru, jak w przypadku coupe. Z tyłu zostało chyba najwięcej charakteru podkreślonego przez szerokie końcówki układu wydechowego. Co ciekawe, miękki dach można złożyć do prędkości 50 km/h, a cały proces trwa zaledwie 15 sekund.

Wnętrze nie różni się od dotychczas znanego wydania serii 8. Przed kierowcą oraz na środku królują dwa duże ekrany, a systemem iDrive możemy sterować na 3 sposoby: za pomocą pokrętła, dotykowo oraz poprzez gesty. Auto może być wyposażona między innymi w 20- calowe koła, adaptacyjne, laserowe światła, czy nagłośnienie Bowers & Wilkins. Wyróżnikiem kabrioletu będzie standardowy deflektor osłaniający pasażerów od wiatru oraz specjalne nawiewy operujące w okolicach karku.

Do pojazdu trafią na początek dwa silniki: benzynowy oraz wysokoprężny. Ten pierwszy z 4,4-litrowego podwójnie doładowanego V8 wyciąga moc 530 KM i 748 Nm momentu obrotowego. Za przeniesienie napędu na cztery koła odpowiada 8-stopniowa automatyczna skrzynia biegów. Sprint do setki zajmuje tylko 3,8 sekundy. Diesel 840d o pojemności trzech litrów osiąga 320 KM i generuje 680 Nm momentu obrotowego.

Kabriolet bawarskiej marki zadebiutuje podczas targów motoryzacyjnych w Los Angeles. Został wyceniony na 121 400 dolarów, co w przeliczeniu wynosi około 460 000 złotych.


Tagi: , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij