MENU

Kia stawia na hybrydy

Dacia Duster Fiskal – wyjątkowy van

18 maja 2018 Great news! Autor:

Opel Corsa GSi – wiemy coraz więcej

Kolejne informacje spływają na temat nowej odmiany małego Opla. wiemy już jaki silnik będzie pracować pod maską supermini.

Już kilka tygodni temu Opel zapowiedział, że gamę Corsy uzupełni sportowa odmiana GSi. Plasująca się poniżej najszybszej OPC, GSi będzie drugim Oplem z obecnej gamy, który będzie nosić oznaczenie klasyczne dla mocnych modeli marki. Do tej pory poznaliśmy wygląd samochodu. Sportowa Corsa wyróżnia się na tle wolniejszej odmiany 18-calowymi felgami, dodatkowymi wlotami powietrza, nieco poszerzonymi nadkolami, spojlerem oraz większą końcówką układu wydechowego.

Teraz Opel podzielił się też informacjami na temat jednostki napędowej. Spekulacje na jej temat okazały się w dużej mierze trafne. Corsa GSi będzie napędzana przez czterocylindrowy, turbodoładowany motor 1.4 generujący 150 koni mechanicznych. Moment obrotowy będzie wynosić bardzo solidne 220 Nm, co w połączeniu z 6-stopniową skrzynią manualną pozwoli na oddelegowanie auta do osiągnięcia pierwszej „setki” w 8,9 sekundy. Biorąc pod uwagę fakt, że GSi będzie w dużej mierze bazować na odmianie OPC, Corsa może się okazać autem dającym dużo radości z prowadzenia. Dziwi jednak fakt, że tak niewielkie auto z taką mocą będzie potrzebować tak stosunkowo długiego czasu na przyspieszenie do wartości trzycyfrowej. Dla porównania słabsze o 10 koni mechanicznych Suzuki Swift Sport potrzebuje do osiągnięcia „setki” 8,1 sekundy, zaś 120-konne Renault Clio równe 9.

Opel Corsa GSi trafi do sprzedaży pod koniec tego roku, w Wielkiej Brytanii będzie sprzedawany pod marką Vauxhall.

Tagi: , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij