MENU

Hyundai zapowiada nowe wcielenie modelu i30

Nowa Kia Rio na oficjalnych szkicach

Opel Ampera-e

24 sierpnia 2016 Great news! Autor:

Opel Ampera-e – elektryczna rewolucja francuska?

Dlaczego elektryczna rewolucja? Bo to jeden z najciekawszych modeli z napędem elektrycznym na świecie. Dlaczego francuska? Bo europejska wersja zostanie zaprezentowana już na targach w Paryżu. Oto Opel Ampera-e.

Nazwę Ampera możemy już kojarzyć z salonów Opla – taki przydomek otrzymał już jeden z wcześniejszych modeli o alternatywnym napędzie, gdzie silnik spalinowy był używany do zwiększenia zasięgu motoru elektrycznego. Samo auto też możemy kojarzyć, zwłaszcza jeśli obserwujemy to, co dzieje się w motoryzacji za Oceanem. To oczywiście Chevrolet Bolt z nową plakietką i pakietem zmian przystosowujących go do naszych, europejskich warunków.

Opel Ampera-e

Ampera-e od swojego amerykańskiego alter ego przejmie napęd. Silnik elektryczny generować ma 200 KM i moment obrotowy na poziomie 360 Nm. To już naprawdę niezłe liczby, zwłaszcza jak na niewielkiego hatchbacka. Sam Opel porównuje go do modeli spod znaku OPC i zapewnia, że auto pierwsze 50 km/h będzie osiągać już po 3,2 sekundy. Producent chwali się też elastycznością – przyspieszenie od 80 do 120 km/h to kwestia 4,5 sekundy, zaś prędkość maksymalna – 150 km/h.

Opel Ampera-e

To statystyki jak u niezłego, miejskiego sportowca, ale to nie jest najważniejszym argumentem Ampery-e. Asem w rękawie producenta jest zasięg. Póki co nie poznaliśmy oficjalnych danych na ten temat, ale jeśli mamy iść tropem Chevroleta Bolta, którego deklarowany zasięg to ponad 320 kilometrów na jednym ładowaniu to… robi się naprawdę ciekawie. Na dobrą sprawę w obecnej chwili jedynie Tesla może pochwalić się lepszymi liczbami w tej kwestii.

Auto ma być też dość dobrze wyposażone, na czele ze sporym ekranem dotykowym i systemem IntelliLink wraz ze wsparciem dla Android Auto i Apple CarPlay. Więcej dowiemy się już niedługo na targach w Paryżu!

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij