MENU

Bentley Bentayga Speed – rekordzista

Tesla z myślą o… psach

18 lutego 2019 Great news! Autor:

Nowy Ford Focus ST z silnikiem z Mustanga!

W segmencie hot hatchów to może być najważniejsza premiera w tym roku, Ford zaprezentował nowego Focusa ST!

Plotki na temat silnika, jaki ma znaleźć się pod maską Focusa ST, pojawiały się już od dawna. Podgrzały je zdjęcia tabliczek znamionowych, gdzie widniała informacja o silniku 2.3, jednak oficjalnego potwierdzenia nie było. Dziś wszystko już wiemy – nowy Focus ST ma pod maską jednostkę napędową EcoBoost wprost z Mustanga! Chociaż to jeszcze nie wszystko.

Wygląd sportowego Focusa może się wielu wydawać zbyt grzeczny, jednak trzeba pamiętać o tym, że już w podstawowej odmianie Ford ma w sobie nutkę agresji. ST jednak wygląda bardzo dobrze, głównie dzięki dużym wlotom powietrza z przodu, całkiem sporemu spojlerowi na tylnej klapie oraz podwójnemu wydechowi z tyłu.

Pod maską znajdzie się wspomniany już silnik benzynowy 2.3 EcoBoost o mocy blisko 280 koni mechanicznych, jednak gamę uzupełni tez diesel 2.0 o mocy niespełna 190 koni. Oba silniki dysponują podobnym momentem obrotowym, w benzyniaku będzie to 420 Nm, a w ropniaku o 20 Nm mniej. Napęd trafi na przednie koła za pomocą standardowej skrzyni manualnej, przekładnia automatyczna będzie opcją. Po raz pierwszy Focus ST został wyposażony w tak zwaną „szperę”, która ma usprawnić przeniesienie niemałej mocy na asfalt. Przyspieszenie do 100 km/h ma trwać około 6 sekund.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij