MENU

Cupra Formentor – nie mów mi Seat

Volkswagen T-Roc R – crossover dla petrolheada

24 lutego 2019 Great news! Autor:

Nowe Volvo XC90 z technologią rodem z Formuły 1

Największy SUV szwedzkiej marki doczekał się faceliftingu. Wygląd jest prawie taki sam, a najważniejsze nowości znajdziemy pod maską.

Zmiany w najnowszej wersji XC90 są wręcz kosmetyczne. Przód doczekał się nowego kształtu grilla, delikatnie przeprojektowany został też zderzak. Przez cały bok pojazdu ciągnie się chromowana listwa, a przy przednim błotniku umiejscowiono wejście do ładowania silnika elektrycznego. Tylny zderzak również jest odrobinę zmieniony, a kształt końcówek układu wydechowego został przekształcony z owalnego na prostokątny. Dostępne będą również nowe wzory felg oraz kolory nadwozia.

W środku także nie znajdziemy wielu nowości – zmienił się chociażby kształt kryształowej gałki zmiany biegów. Została dodana także opcja zamówienia nie tylko wersji 4-,5- i 7-osobowej, ale także 6-osobowej. Materiały wykończeniowe również mają być jeszcze lepszej jakości.

Przechodzimy do miejsca, gdzie zaszły największe zmiany, a mianowicie do silników. Najmocniejsza jednostka to oczywiście hybrydowe T8, które generuje teraz 420 KM. Dojdą też nowe rodzaje napędu typu mild hybrid: do wyboru będzie jednostka B5 w dwóch wariantach: hybryda z benzyną lub hybryda z dieslem. Motor o oznaczeniu B6 będzie najprawdopodobniej mocną benzyną z elektrycznym wspomaganiem. W porównaniu do wcześniejszych wersji silniki mają mieć mniejsze spalanie nawet o 15 procent.

W nowym Volvo debiutuje technologia znana z bolidów jednomiejscowych o nazwie brake-by-wire. Odzyskuje ona energię podczas hamowania, aby pomóc w zasilaniu silnika elektrycznego (znane również jako KERS). Pojawią się też w samochodzie nowe systemy bezpieczeństwa m.in. Oncoming Lane Mitigation (system utrzymywania się na pasie ruchu w przypadku zjeżdżania na środek drogi), znajduje się on w mniejszym modelu, XC60.

Zmodernizowane Volvo XC90 trafi do produkcji w maju tego roku, ale już składane są pierwsze zamówienia.


Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij