MENU

BMW serii 5 G30 – tego już za wiele!

Volkswagen liderem światowej sprzedaży

Škoda Octavia FL

8 listopada 2016 Great news! Autor:

Nowa Škoda Octavia – sztuka dla sztuki

To musi być bardzo niewdzięczne zadanie – zmienić jednego z rynkowych bestsellerów w taki sposób, by niczego nie zepsuć, a jednocześnie dać poczucie świeżości. Jak sobie poradzili z tym inżynierowie z Mlada Boleslav w przypadku faceliftingu Škody Octavii?

Ten model nawet w dniu premiery nie emanował świeżością i rewolucyjnym charakterem – to nie ten typ auta. Tu liczy się konserwatywność i ponadczasowość, a w tym Škoda wypada o wiele lepiej. Niemniej jednak to już niemal 4 lata od debiutu trzeciej generacji Octavii i aby pozostać w grze trzeba pokazać nieco odmienioną twarz. I to… dosłownie.

Škoda Octavia FL

Na dobrą sprawę bowiem najbardziej widoczną zmianą tutaj jest przód, choć ci śledzący motoryzacyjne newsy i plotki nie będą zaskoczeni. Ci złośliwi zaś powiedzą, że do Mlada Boleslav przywieziono po prostu zalegające części z magazynów Mercedesa z czasów E-klasy poprzedniej generacji… Dzielone przednie światła to o tyle ciekawy zabieg, że nie jest on kalką z innych modeli marki, a czymś co ma szansę nieco wyróżnić Octavię. Reszta to czyste korekty takie jak inna grafika tylnych lamp czy minimalnie różniące się światła przeciwmgielne.

Škoda Octavia FL

Podobna skala zmian dotknęła wnętrze. Tu mamy wpływ ostatniej wielkiej premiery Škody – Kodiaqa. Wzorem SUVa także w Octavii wprowadzono nowy design systemu inforozrywki z większym, 9,2-calowym ekranem i dotykowymi przyciskami. W opcji będzie dostępne także ambientowe oświetlenie oraz cały szereg systemów bezpieczeństwa – od kontroli martwego pola, przez ulepszone Front Assist i asystenta parkowania, Rear Traffic Alert, aż po asystenta jazdy z przyczepą. To akurat dziedzictwo większego Superba.

Škoda Octavia FL

Podobnie jest z podgrzewaniem kierownicy, wyjmowaną latarką służącą za oświetlenie bagażnika czy stoliczkami w oparciach przednich foteli. Octavia nadrabia trochę braków z filozofii Simply Clever. Pod maską bez zmian – gamę od niedawna otwiera litrowy silnik TSI, ale oczywiście mamy także jednostki dwa razy większe – opcjonalnie wyposażone w przekładnię DSG i napęd na obie osie. Będą też wersje vRS, ale na nie poczekamy nieco dłużej.

Škoda Octavia FL

Tagi: , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij