MENU

Volkswagen stworzy mobilne ładowarki samochodowe

Porsche 718 Cayman GT4 Clubsport – zabawka w skali...

3 stycznia 2019 Great news! Autor:

Norwegowie zakochani w autach elektrycznych

Samochody napędzane energią elektryczną pobiły w 2018 roku absolutny rekord sprzedaży w Norwegii.

Nie od wczoraj wiadomo, że dzięki rządowym programom budowy punktów ładowania, dopłat oraz ulg podatkowych samochody elektryczne są w Norwegii niezwykle popularne. Wynik sprzedaży tych pojazdów w 2018 roku może jednak zadziwić nawet ekspertów. W zeszłym roku w Norwegii niemal co trzeci samochód był napędzany energią elektryczną!

Dokładnie 31,2% zarejestrowanych nowych aut w Norwegii to tak zwane „elektryki”, jednak wynik ten to wierzchołek góry lodowej. Gdyby bowiem doliczyć do tego hybrydy typu plug-in, które także są ładowane prądem z zewnętrznego źródła, okazuje się, że w 2018 roku 49,1% zarejestrowanych samochodów było zasilane prądem. Oznacza to ogromny wzrost udziału aut elektrycznych w Norwegii – o około 40%. W tym samym okresie sprzedaż samochodów spalinowych, w tym także konwencjonalnych hybryd, spadła.

Najpopularniejszym samochodem w Norwegii został Nissan Leaf drugiej generacji, świetny rezultat zanotowała także Tesla z wynikiem ponad 8600 sztuk, ale mógłby być on jeszcze lepszy gdyby nie opóźnienia w dostawie Modelu 3. Co więcej, jak wynika z raportów samych producentów oraz badaczy rynku, Norwegowie w przedsprzedaży zamówili około 30 000 pojazdów elektrycznych, które powinny zostać dostarczone do nich w tym roku. W większości są to właśnie Tesle Model 3 oraz elektryczne Audi e-tron.

Na razie nie ma informacji na temat wielkości wzrostu udziału samochodów elektrycznych na polskim rynku i choć wydaje się on być pewnym, to na pewno nie możemy spodziewać się rezultatów podobnych do Norwegii.

Tagi: , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij