MENU

BMW Serii 3 w wyjątkowej specyfikacji

Huracan Evo, CLA, 911 Cabriolet, BMW 7 – mocne...

9 stycznia 2019 Great news! Autor:

Nissan Leaf e+ z większą baterią

Japończycy konsekwentnie dążą do tego, aby Leaf pozostał na fotelu lidera w rankingach sprzedaży samochodów elektrycznych. Właśnie debiutuje nowa wersja.

Nissan zaprezentował nową odmianę modelu Leaf, oznaczoną globalnie jake e+. Taki emblemat będą nosić Leafy wyposażone w baterię o zwiększonej pojemności oraz z mocniejszym silnikiem. Co jednak istotne, pomimo zwiększonej pojemności litowo-jonowych akumulatorów, wnętrze samochodu nie zmniejszyło się. Tak samo jak nie zwiększył się czas ładowania, dzięki zastosowaniu innego, mocniejszego systemu szybkiego ładowania.

Leaf e+ został wyposażony w baterie o łącznej pojemności 62 kWh, co daje zwiększenie o ponad 50% w stosunku do standardowego Leafa. Dzięki temu zasięg ma wynosić nieco ponad 350 kilometrów. Nissan dodatkowo zwiększył moc jaką dysponuje jednostka napędowa – do blisko 220 koni mechanicznych. Zmienił się także moment obrotowy, który wynosi 340 Nm (wzrost o 20 Nm).

W zależności od rynku, na którym będzie oferowany Leaf e+, będzie on nosić inne oznaczenia wersji wyposażenia, jednak jego dane techniczne będą niezmienne. Nowa odmiana elektrycznego Nissana na rodzimy rynek zostanie wprowadzona jeszcze w tym miesiącu, klienci w Europie muszą poczekać co najmniej do połowy roku.

Tagi: , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij