MENU
Fiat 124 Spider Abarth

Fiat 124 Spider Abarth – la dolce vita!

Audi SQ7 TDI – diesel, którego chcesz mieć

2 marca 2016 Great news! Autor:

Następca McLarena P1 całkowicie elektrycznym autem?

To może brzmieć jak żart, ale jest niezwykle prawdopodobnym scenariuszem.

Targi motoryzacyjne to nie tylko premiery nowych modeli, ale również sposoby przedstawienia przez producentów swojej strategii rynkowej na przyszłe lata. Mike Flewitt (CEO McLarena) oznajmił wprowadzenie wartego ponad miliard funtów programu Track22, który ma przynieść marce aż 15 nowych modeli do roku 2022. Wśród tych nowych modeli znajdzie się także znaczna część hybryd oraz “bardzo specjalny i bardzo ważny” w 100% elektryczny model.

MSO-Mclaren-P1-02

Na szczęście nie musimy się bać o downsizing i redukcję cylindrów – do końca programu Track22, bazą dla nowych aut z Woking będzie znany z modelu MP4-12C silnik 3.8 V8, w różnych wariantach mocowych. Zapowiedziane zostały również kolejne modele z serii Long Tail (ja nadal czekam na P1 w wersji LT, która byłaby pięknym hołdem dla niesamowitego McLarena F1 GTR Long Tail), ze względu na ogromne zainteresowanie limitowanymi edycjami 675LT, które wyprzedały się w zaledwie 3 tygodnie. Projekt ten zakłada stworzenie z LT pod-marki nastawionej głównie na torowe doznania, i być może bardziej spartańskie wnętrza, zupełne przeciwieństwo niedawno pokazanego modelu 570GT.

MSO-Mclaren-P1-03

Sama koncepcja następcy modelu P1 jako auta stricte elektrycznego jest brana przez Mike’a Flewitta jak najbardziej poważnie, i zapowiedziane jest stworzenie jednego w pełni elektrycznego prototypowego hipercara, który ma odpowiedzieć na parę zasadniczych kwestii. Pierwszą z nich będzie “Czy jadąc tym autem poczujecie się jak w McLarenie.” Czas pokaże co przyniosą deklaracje firmy z Woking. My wiemy jedno – na pewno ten producent zaskoczy nas jeszcze nie raz.

MSO-Mclaren-P1-04

Tagi: , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij