MENU

Brabus Fortwo Sunseeker – żeglarz

Mitsubishi Space Star wraca do Polski!

20 grudnia 2017 Great news! Autor:

Morgan EV3 – Elektryczna stylówa

Brytyjski producent sportowych aut w stylu retro wprowadzi niedługo do sprzedaży model z napędem elektrycznym. Jazda na prądzie nigdy nie była tak stylowa!

Morgan od lat wierny jest projektowaniu samochodów w stylu retro. Wyjątkowym w gamie modelowej marki jest trójkołowiec o nazwie 3 Wheeler. Do tej pory pojazd był napędzany silnikiem spalinowym V2 pochodzącym z motocykla marki Harley Davidson. Jednostka sprzężona była ze skrzynią biegów konstrukcji Mazdy. Dwuosobowy roadster z napędem na tylne koło rozpędza się do 100 km/h w zaledwie 4,5 sekundy.

2018-morgan-ev3-01

Dzięki współpracy firmy Morgan z przedsiębiorstwem Frazer-Nash Energy Systems trójkołowiec od przyszłego roku będzie produkowany także z napędem czysto elektrycznym. Konstrukcja pojazdu musiała zostać nieco zmieniona, bowiem charakterystyczny wystający z przodu silnik zastąpiło trzecie światło i coś na wzór grilla. Pomimo baterii EV3 z napędem elektrycznym jest lżejszy od spalinowego brata.

2018-morgan-ev3-03

Póki co producent nie podał jakimi osiągami będzie mógł się pochwalić elektryczny pojazd. Wiadomo jednak, że EV3 będzie napędzany na tylne koło za pomocą silnika elektrycznego o mocy 57 KM. Maksymalny zasięg auta ma wynieść około 190 km. Jak donoszą źródła wersja elektryczna ma być zbliżona ceną do tej spalinowej, a więc potencjalny kupiec musi się przygotować na wydatek około 176 000 zł.

Tagi: , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij