MENU

Oto BMW serii 8 Cabrio

Aston Martin zapowiada SUVa

14 listopada 2018 Great news! Autor:

Mitsubishi L200 przeszło solidny facelifting

Wbrew temu do czego przez lata przyzwyczaili nas producenci samochodów, japoński pick-up nie przeszedł zaledwie kosmetycznej przemiany.

Pick-up spod znaku trzech diamentów został zaprezentowany podczas trwających targów motoryzacyjnych w stolicy Tajlandii – Krung Thep Mahanakhon Amon Rattanakosin Mahinthara Ayuthaya Mahadilok Phop Noppharat Ratchathani Burirom Udomratchaniwet Mahasathan Amon Piman Awatan Sathit Sakkathattiya Witsanukam Prasit (Bangkok). Chociaż impreza ta z naszej perspektywy może wydawać się mało znacząca, to należy pamiętać, że dla Mitsubishi region Azji południowo-wschodniej jest jednym z najważniejszych. Japońskie auta są tam bardzo popularne i często sprzedawane są tam modele dedykowane tylko na ten rynek.

L200 ma zupełnie nowy wygląd. Pas przedni w żadnym milimetrze nie przypomina tego z wersji sprzed zmian. Pick-up jest teraz wyraźnie spokrewniony pod względem designu z modelami Outlander oraz Eclipse Cross. Wąskie światła stylistycznie połączono z grillem, na zderzaku zaś znalazła się pokaźnych rozmiarów osłona chłodnicy oraz duże reflektory. Chociaż tył w przypadku pick-upa trudno zaprojektować w sposób finezyjny, to Mitsubishi za wszelką cenę starało się zmienić i tę część nadwozia samochodu. Nowe są klosze lamp oraz zderzak, spod którego dumnie wystaje koło zapasowe.

Zmiany nie ominęły także kabiny samochodu. Chociaż wnętrze przeszło zdecydowanie mniej inwazyjne zabiegi stylistów, to zmiany są widoczne gołym okiem. Mitsubishi wyposażyło pick-upa w nowy ekran systemu multimedialnego, zmieniło kierownicę oraz przeprojektowało delikatnie centralną część deski rozdzielczej.

Poza tym na pokładzie znajdą się nowe systemy bezpieczeństwa. Pierwszy z nich to asystent monitorujący ruch przed samochodem i w razie zagrożenia ostrzegający kierowcę. Drugim są czujniki martwego pola, trzecim natomiast system wykrywający ruch poprzeczny przy cofaniu. Do tego Mitsubishi wyposaży nowe L200 w systemy wspomagające kierowcę podczas jazdy w terenie. Będą to asystenci podjazdu i zjazdu oraz tryb jazdy off-roadowej, który będzie dostosowywany przez kierowcę do panującej nawierzchni.

Mitsubishi nie podało informacji na temat ewentualnych zmian pod maską pick-upa, wiemy jednak, że jednostka napędowa będzie współpracować z nową sześciobiegową skrzynią biegów.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij