MENU

Volkswagen podał cennik modelu T-Roc

Robert Lewandowski dostał nowe auto

11 października 2017 Great news! Autor:

Mini 1499 GT – gadżeciarski gadżet

Brytyjski producent zaprezentował limitowaną edycję swojego auta, która jest nawiązaniem do klasycznego modelu sprzed lat.

1499 GT to specjalna edycja małego auta, która skierowana jest wyłącznie do klientów na rynku w Wielkiej Brytanii. Zgodnie z nazewnictwem opisywanej edycji wielkość jej produkcji będzie wynosiła dokładnie… tak zgadliście, 1499 egzemplarzy. Każdy w cenie co najmniej 16 990 funtów. Oznacza to, że 1499 GT będzie droższy od odmiany Cooper.

mini-1499-gt-04

Ceny nie podajemy przypadkowo, bowiem 1499 GT jest od Coopera wolniejsze. Bazuje ono na Mini One, pod którego maską pracuje trzycylindrowy silnik o pojemności 1,2 litra i mocy 101 KM. Przenoszona jest ona na przednie koła za pomocą skrzyni manualnej o sześciu przełożeniach.

mini-1499-gt-05

Edycja specjalna wyróżnia się stylistyką. 1499 GT posiada pełen bodykit wersji John Cooper Works. 17-calowe czarne felgi także pochodzą z mocniejszej odmiany. Mini w opisywanej odmianie będzie dostępne w dwóch wariantach kolorystycznych – w lakierze czarnym ze złotymi wstawkami, oraz białym ze wstawkami czarnymi. Wnętrze również zostało przeniesione z bardziej sportowego JCW.

Mini 1499 GT wejdzie do sprzedaży w brytyjskich salonach już w listopadzie bieżącego roku.

mini-1499-gt-01 mini-1499-gt-03

Tagi: , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij