MENU

Kia e-Niro – crossover na miarę naszych czasów

MAN eTGE 4.140 – elektryczny dostawczak z Polski!

19 września 2018 Great news! Autor:

Mercedes-Benz Unimog – TIRy na tory!

Jesteś przeciwny poruszaniu się ciężarówek po drogach? Mercedes właśnie zaprezentował pojazd, który jest spełnieniem Twoich antyTIRowych marzeń!

Chociaż sam Unimog nie jest żadną nowością i jego generacje i odmiany poruszają się po drogach już od około 70 lat, to warto odnotować, że do sprzedaży właśnie wchodzi nowa wersja. Mercedes wyposażył swoją roboczą ciężarówkę w montowane na hydraulicznym zawieszeniu koła, które pozwalają na poruszanie się po torach kolejowych i tramwajowych! Do tego pojazd ma koła wyposażone w specjalne opony, które zapewniają odpowiednią przyczepność na szynach i układ napędowy przystosowany do przenoszenia mocy tak, aby pojazd nie tracił przyczepności. Zadziwiające jest to, jak wiele zastosowań może mieć taki pojazd!

Mercedes opublikował szereg zdjęć, które prezentują możliwości pojazdu. Unimog może być wyposażony w dźwig, z którego pracownicy mogą zająć się pracami nad trakcją elektryczną, może zostać wyposażony w kosiarki, które będą ścinać trawę na nasypie kolejowym, aż w końcu może sam… pociągnąć wagony kolejowe. Mercedes twierdzi, że Unimog dysponuje mocą i możliwościami pozwalającymi na pociągnięcie 1000 ton ładunku. Na sam koniec dodamy tylko, że pojazd może być sterowany radiowo niczym zabawka.


Byle tylko szyny nie były złe 😉

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij