MENU

Mercedes-Benz C300de – sposób na Diesla

Auta elektryczne w Polsce – znamy statystyki sprzedaży!

11 października 2018 Great news! Autor:

Mercedes-Benz S560e – wielki, luksusowy, ekologiczny

Niemiecki producent zasypuje ostatnio klientów nowościami i premierami. Zaledwie wczoraj informowaliśmy o nowej hybrydzie, a dziś swoją premierę ma kolejna.

Tym razem padło na luksusową limuzynę – klasę S. Mercedes rozszerza w ten sposób gamę swoich hybrydowych modeli nowej generacji. Pod maską największej limuzyny z oferty Niemców znalazł się jednak nie byle jaki silnik. Benzynowe V6 o pojemności 3 litrów generuje 367 koni mechanicznych i 500 Nm momentu obrotowego. Współpracuje z „elektrykiem” o mocy 121 koni mechanicznych, dzięki czemu moc systemowa układu wynosi 476 koni mechanicznych. Moment obrotowy natomiast ruszyłby z miejsca czołg – wynosi okrągłe 700 Nm.

Silnik elektryczny zasilany jest przez zestaw baterii o pojemności 13,5 kWh. Po naładowaniu do pełna, pozwalają one pokonać klasie S w trybie czysto elektrycznym 50 kilometrów. Ładowanie trwa zaledwie 30 minut, kiedy samochód podłączony jest do specjalnego wallboxa Mercedesa, natomiast ze standardowego gniazdka potrwa to 5 godzin. Prędkość maksymalna samochodu poruszającego się za pomocą silnika elektrycznego to 130 km/h, kiedy do gry wkroczy silnik spalinowy klasa S rozpędzi się do 250 km/h – jest to prędkość limitowana elektronicznie.

Klienci mogą już zamawiać hybrydową klasę S między innymi w Niemczech. Cena bazowego egzemplarza to nieco ponad 96 000 Euro brutto. Na pokładzie samochodu może znaleźć się wyposażenie takie samo jak w wersjach zasilanych standardowymi silnikami spalinowymi.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij