MENU

Subaru WRX STI Type RA-R – prezent urodzinowy

Milan Red – prawdziwa liga mistrzów

30 lipca 2018 Great news! Autor:

Mercedes-Benz Klasy A Sedan – limuzyna klasy kompakt

Chociaż to nie pierwsza odmiana kompaktowej Klasy A w nadwoziu czterodrzwiowym, to występuje premierowo pod tą samą nazwą. Poznajcie nowego Mercedesa!

Inspiracje dotychczas oferowanym Mercedesem CLA są bardzo dobrze widoczne w sylwetce nowego sedana. Można z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że linia okien jest niemal identyczna. Zupełnie inne są natomiast kształty tyłu kompaktowego sedana, A-Klasa jest zdecydowanie bardziej klasycznym autem, z harmonijną, trzybryłową sylwetką. CLA natomiast udawało coupe i było… większe. Chociaż różnica w długości jest nieznaczna, to A-Klasa Sedan ma większy rozstaw osi i zapewne będzie autem o wiele przestronniejszym w środku, szczególnie w drugim rzędzie foteli. Sedan jest niesamowicie opływowym autem, jego współczynnik opór powietrza wynosi zaledwie 0,22 Cx, co czyni go najbardziej aerodynamicznym Mercedesem w historii i jak twierdzi producent, najlepszym autem pod tym względem obecnie oferowanym na rynku.

Pod maską Mercedesa w Europie na razie będą dostępne tylko dwa warianty jednostek napędowych. Motor benzynowy będzie generować 163 konie mechaniczne i 250 Nm momentu obrotowego. Oznaczone będzie jako A200. Jeżeli natomiast spotkacie na ulicy A-Klasę Sedan z oznaczeniem A180d możecie być pewni, że pod maską znajduje się 116-konny silnik Diesla generujący aż 260 Nm momentu obrotowego. Oba motory będą przenosić moc na przednie lub opcjonalnie na wszystkie cztery koła za pomocą automatycznej skrzyni dwusprzęgłowej o siedmiu przełożeniach.


„Hej, Mercedes!” – te słowa właściciele nowej A-Klasy Sedan będą wypowiadać wyjątkowo często, jeśli tylko… odpowiednio zapłacą – opcjonalny system będzie reagować na polecenia głosowe kierowcy włączając odpowiednie funkcje pojazdu. Niemcy wyposażyli kompaktowego sedana w naprawdę pokaźną ilość technologii, która pod wieloma względami wyręczy kierowcę. Mowa tu choćby o półautonomicznym trybie jazdy. Radary Mercedesa będą widzieć wszystko na odległość 500 metrów przed pojazdem co pozwoli systemom odpowiednio reagować na zagrożenia. Wszystkie funkcje zaś będą wyświetlane na dwóch ekranach, standardowo o przekątnej 7 cali, opcjonalnie ponad 10 cali. Poza tym kabina pasażerska będzie mogła być oświetlona jednym z… 64 kolorów.

Chociaż nową A-Klasę Sedan będzie można zobaczyć na żywo już w październiku podczas targów w Paryżu, to do salonów auto trafi dopiero na początku przyszłego roku. Na razie nie podano żadnych informacji na temat cen.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij