MENU

Lifting Toyoty Corolli – w dobrą stronę

Audi R8 Spyder V10 oficjalnie pokazane!

26 marca 2016 Great news! Autor:

Mercedes-Benz GLC Coupe – BMW X4 z gwiazdą

Mercedes w ciągu ostatnich tygodni pokazał kilka nowych modeli, teraz oficjalnie prezentuje konkurenta BMW X4 – model GLC Coupe. Będzie hit? Wszystko na to wskazuje.

Po uważanych za najważniejsze targach w Genewie Mercedes wcale nie zwolnił tempa. Wręcz przeciwnie – podręcił je jeszcze bardziej. Po nowej E klasie w wersji AMG, czy GLC AMG pokazał właśnie nową odmianę swojego SUVa – wszystko przygotowane na targi w Nowym Jorku. Czyżby właśnie z rynkiem amerykańskim niemiecki gigant wiązał teraz największe nadzieje?

GLC Coupe jest 4 centymetry niższy, 8 centrymetrów dłuższy i niepoliczalnie atrakcyjnejszy stylistycznie od swojej tradycyjnej odmiany. Technicznie bazuje oczywiście na tych samych podzespołach to klasyczny GLC, a więc zarówno pod względem silników jak i osiągów nie różni się on niczym. Ważny jest jednak fakt, że waży on tylko 1710 kilogramów (w wersji 250 4MATIC), co plasuje go w czołówce najlżejszych aut w tym segmencie. Stylistycznie projektanci wykonali kawał dobrej roboty tworząc z atrakcyjnego GLC jeszcze ładniejsze auto, delikatnie schodząca tylna linia nadwozia przypomina tę w większym GLE Coupe, ale także… BMW X4 i X6. Zmianie uległ także przód, który jest teraz ustawiony pod mniejszym kątem w stosunku do pionu, inna jest także atrapa chłodnicy.

Wnętrze GLC Coupe to dobrze znana konstrukcja z wersji normalnej i klasy C. Tradycyjnie dla Mercedesa nad całym porządkiem góruje tabletopodobny ekran do obsługi wszystkich funkcji auta. Widoczne na zdjęciu wnętrze pochodzi z egzemplarza z opcjonalnym pakietem AMG.

Wisienką na torcie jest oczywiście wersja z 3-litrowym, podwójnie doładowanym V6 sygnowana logiem AMG. Jej osiągi są takie same, jak wcześniej opisywanej wersji. Niestety na razie do sieci nie trafiły żadne oficjalne zdjęcia w takiej specyfikacji.

GLC Coupe będzie można zamawiać od czerwca tego roku, natomiast do dealerów auto trafi w październiku tego roku.


2017-mercedes-glc-coupe-02 2017-mercedes-glc-coupe-03
2017-mercedes-glc-coupe-04 2017-mercedes-glc-coupe-05
2017-mercedes-glc-coupe-07 2017-mercedes-glc-coupe-06

Tagi: , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij