MENU

Koniec Forda Ka+ w Europie

Renault City K-ZE – elektryczny crossover dla Chin

15 kwietnia 2019 Great news! Autor:

Mercedes-Benz GLB Concept – crossover dla siedmiu osób

Targi motoryzacyjne w Szanghaju to miejsce wielu premier lokalnego rynku, ale także przyszłego ważnego gracza na arenie światowej.

SUVy i crossovery rosną w siłę, producenci samochodów w swojej ofercie potrafią już oferować kilka modeli, które często zaczynają ze sobą wzajemnie konkurować. Mercedes jest tego najlepszym przykładem, bowiem jak się okazuje – zgodnie z alfabetem – znalazło się miejsce pomiędzy literami A oraz C. W ten sposób już niedługo pomiędzy crossoverem GLA oraz SUVem GLC pozycjonowany będzie GLB.

GLB mierzy 4,62 metra długości i pomimo tego we wnętrzu znalazły się aż trzy rzędy foteli. Jak zapewnia Mercedes dwa ostatnie miejsca nie są jedynie awaryjną ławeczką dla ludzi bez nóg, a pełnowymiarowymi fotelami. Poza tym GLB wyróżnia się stylistyką odbiegającą od obłych linii ze świata crossoverów. Wyraźnie zarysowana linia maski oraz szybko opadający dach korespondują z dużymi oknami oraz końcówkami wydechu. Charakteru crossoverowi dodają także duże, niemal kwadratowe światła i niewielkie jak na ten segment 17-calowe felgi otulone grubymi oponami terenowymi.

Na razie pod maską samochodu pracuje doładowany benzyniak o pojemności dwóch litrów. Jednak Mercedes już teraz testuje odmianę oznaczoną jako 35 AMG.

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij