MENU

Nissan Leaf Convertible – liście we włosach…

Jak Rimac sprzedał 3 auta jednego dnia?

29 maja 2018 Great news! Autor:

Mercedes-Benz eSprinter – cichy kurier

Co prawda niemiecki producent elektrycznego dostawczaka zaprezentował już wcześniej, to jednak dopiero teraz podzielił się z nami szczegółami dotyczącymi samochodu.

Jedyny w swoim rodzaju na europejskim rynku samochód dostawczy tych rozmiarów będzie już niedługo dostępny u dealerów Mercedesa. Po debiucie Mercedesa eVito przyszedł czas na większego eSprintera, Niemcy jednak nie poprzestaną na dwóch modelach. W przyszłym roku do sprzedaży ma trafić także eCitan, który bazować będzie na Renault Kangoo Z.E.

Sprinter w elektrycznym wydaniu będzie dostępny w jednym wariancie nadwozia o długości blisko 6 metrów i rozstawie osi blisko 4. Jego paka będzie w stanie pomieścić 10 m3 ładunku. Bez względu na wersję samochód będzie miał DMC wynoszącą 3,5 tony. Klienci będą mogli wybrać eSprintera z dwoma rodzajami baterii: w pierwszym przypadku mogą one mieć pojemność 41 kWh, w drugim 55 kWh. Zasięg auta w niesprzyjających warunkach (obciążenie i niskie temperatury powietrza) ma wynosić odpowiednio 115 i 150 kilometrów. Zważając na potrzeby rynku nadal jest to niewiele, szczególnie biorąc pod uwagę, że samochód będzie mógł wtedy zabrać w pierwszym wariancie na pokład nieco ponad tonę ładunku, w drugim zaś zaledwie 900 kilogramów.

Kluczowym wydaje się zatem być czas ładowania akumulatorów Mercedesa. Za pomocą pokładowej ładowarki 7,2 kW czas ten będzie wynosić od 6 do 8 godzin, szybka ładowarka ma pozwolić naładować baterie do poziomu 80% w czasie około 45 minut. Moc silnika wynosi około 110 KM, moment obrotowy to 300 Nm.

Na razie Mercedes nie przedstawił cennika, można się jednak spodziewać, że odmiana elektryczna będzie znacznie droższa od spalinowej. Dostawczak spod znaku trójramiennej gwiazdy niedługo doczeka się także konkurencji w postaci elektrycznego Volkswagena Craftera oraz Renault Mastera.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij