MENU

Jeep Renegade PHEV – premiera już w 2020 roku

Mercedes-Benz S560e – wielki, luksusowy, ekologiczny

10 października 2018 Great news! Autor:

Mercedes-Benz C300de – sposób na Diesla

Wielu producentów powoli odchodzi od silników wysokoprężnych przez coraz bardziej restrykcyjne normy emisji spalin. Mercedes jednak rozwija tę technologię!

Jak poskromić Diesla i uczynić go jeszcze bardziej ekologicznym i ekonomicznym? Połączyć z silnikiem elektrycznym i stworzyć hybrydę. W dodatku ładowaną z gniazdka. Mercedes C300de dostępny w wersji sedan i kombi będzie drugim modelem marki z omawianym systemem napędowym (pierwszym była o rozmiar większa klasa E).

Pod maską Mercedesa pracuje Diesel o pojemności 2 litrów i mocy 191 koni mechanicznych, wspomaga go natomiast „elektryk” generujący 121 koni mechanicznych. Moc systemowa to 300 koni mechanicznych. Baterie zasilające silnik elektryczny mogą być ładowane z gniazdka. Mają pojemność 7.4 kWh, naładowanie ich do pełna trwa półtorej godziny w przypadku wallboxa i 5 godzin w przypadku standardowego gniazdka. Silnik elektryczny może rozpędzić samochód do 130 km/h.

Zgodnie ze starą normą pomiaru NEDC hybrydowa klasa C powinna spalać około 1,5 litra ropy na 100 kilometrów przy nieprzeciętnych osiągach. Przyspieszenie do „setki” trwa zaledwie 5,6 sekundy (o dziesiątą sekundy dłużej w odmianie kombi) a prędkość maksymalna została ograniczona elektronicznie do 250 km/h. Moment obrotowy to natomiast wartość robiąca największe wrażenie. W przypadku silnika elektrycznego to 440 Nm, natomiast cały układ hybrydowy generuje aż 700 Nm momentu obrotowego już przy 1400 obrotów na minutę.

Pierwsze egzemplarze hybrydowej klasy C do klientów trafią w połowie przyszłego roku, później w ofercie znajdzie się także hybryda bazująca na silniku benzynowym.

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij