MENU

Ford chce wprowadzić autonomiczne auta do sprzedaży w 2025...

Robert Kubica wraca na tor!

15 września 2016 Great news! Autor:

Mercedes-AMG GT Roadster – naturalny krok

Premiery otwartych wersji sportowych modeli na niedługo po debiucie coupe to obowiązek u niemalże każdego producenta. Mercedes w wypadku AMG GT kazał nam czekać na taki wariant równo dwa lata.

Informacje o modelu trafiły do sieci na krótko przed oficjalnym debiutem na targach w Paryżu, które rozpoczną się już za 2 tygodnie. Auto będzie dostępne w dwóch odmianach: AMG GT Roadster oraz AMG GT C Roadster. Mamy zatem jedną literkę, która zmienia dość sporo – podstawowa wersja legitymuje się mocą 476 koni mechanicznych, a wariant mocniejszy – aż 557 koni. Warto zauważyć, że są to liczby znacznie wyższe niż w przypadku coupe; topowa odmiana ma aż o 47 koni mechanicznych więcej niż zamknięty odpowiednik, czyli AMG GT S. Prawdopodobnie debiut roadstera wiąże się z liftingiem nadwozia, dlatego już niebawem możemy spodziewać się premiery odświeżonego coupe.

Od strony stylistycznej roadsterowi zdecydowanie bliżej do pokazanego niedawno torowego AMG GT R. Uwagę przykuwa przede wszystkim ten sam grill, który dodatkowo wyposażono w tę samą technologię aktywnego zarządzania powietrzem. Identyczne są również wloty na tylnym zderzaku. Sylwetkę zdobi miękki dach, który będziemy mogli zamówić w trzech różnych kolorach – czarnym, beżowym lub czerwonym. Jego mechanizm jest w pełni funkcjonalny podczas jazdy z prędkością do 50 km/h. A czas składania? 11 sekund.

GT Roadster otrzymał też kilka usprawnień. Zmieniono nieco kalibrację skrzyni AMG SPEEDSHIFT DCT (krótsze pierwsze przełożenie, dłuższe ostatnie), a na pokładzie odmiany GT C pojawi się system czterech kół skrętnych wprost z hardkorowego AMG GT R.

W temacie czystych osiągów otwarta wersja ma się czym pochwalić. W przypadku GT Roadster setkę osiągniemy w 4s, a maksymalnie pojedziemy 302km/h, natomiast GT C Roadster poprawi ten wynik odpowiednio o 0,3s i 14km/h. Mercedes nie podał danych dotyczących masy pojazdu.

Auto będzie można po raz pierwszy obejrzeć na żywo już 29 września.


Tagi: , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij