MENU

Volkswagen Transporter 6.1 – oficjalna zapowiedź

Bentley Flying Spur z W12, V8 i V6!

9 kwietnia 2019 Great news! Autor:

Mercedes-AMG CLA 35 – kolejny gorący sedan

Gama szybkich samochodów kompaktowych z gwiazdą na masce powiększa się o model CLA. Pod maską jednak niespodzianki nie ma.

To było do przewidzenia. Do gamy Mercedesów z serii 35 AMG dołącza model CLA. Kompaktowy sedan o linii coupe nie jest jednak technologiczną nowością, bazuje on bowiem bezpośrednio na klasie A oraz klasie A w wersji sedan. Zresztą nie tak dawno temu Niemcy zaprezentowali model A sedan w wersji 35 AMG.

Podobnie jak bracia, tak i CLA będzie napędzane przez dwulitrowy, czterocylindrowy silnik benzynowy, który dzięki turbosprężarce typu twin scroll osiąga moc 306 koni mechanicznych i moment obrotowy na poziomie 400 Nm. Siedmiobiegowa skrzynia automatyczna przekaże moc na wszystkie cztery koła, jednak – jak podaje Mercedes – przez większość czasu większa wartość momentu obrotowego będzie przekazywana na tylną oś.

Podobnie jak klasa A, tak i CLA 35 AMG wyróżnia się agresywniejszym wyglądem, felgami o rozmiarach 18 lub opcjonalnie 19 cali, czarnym wykończeniem detali oraz dwoma dużymi końcówkami układu wydechowego, po jednej z każdej ze stron zderzaka. We wnętrzu kierowca znajdzie ogromny ekran systemu multimedialnego MBUX o przekątnej ponad 10 cali oraz oświetlenie ambientowe korzystające z palety aż 64 kolorów.

CLA 35 AMG będzie mieć swoją premierę podczas targów w Nowym Jorku już w połowie tego miesiąca.

Tagi: , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij