MENU

Skoda szykuje Kodiaqa w wersji pick-up

Co dalej z marką smart?

27 marca 2019 Great news! Autor:

Mercedes-AMG A 35 Sedan – elegancki i szybki

Gama sportowych Mercedesów sygnowanych przez firmę AMG powiększa się właśnie o kompaktowego sedana.

To było kwestią czasu, nawet biorąc pod uwagę coraz mniejsze zainteresowanie klientów autami z klasycznym nadwoziem limuzyny. Mercedes klasy A w wersji sedan będzie oferowany w odmianie 35 AMG, która zdecydowanie odstawi większość samochodów podczas wyścigu spod świateł.

Podobnie jak hatchback, tak i sedan napędzany jest przez silnik 2.0 turbo o mocy 306 koni mechanicznych. Duży moment obrotowy wynoszący 400 Nm w połączeniu z napędem 4MATIC oraz skrzynią o siedmiu przełożeniach pozwolą rozpędzić samochód do „setki” w zaledwie 4,7 sekundy. Prędkość maksymalna została ograniczona do 250 km/h.

Odmiana AMG od standardowej wyróżnia się z zewnątrz przede wszystkim agresywniejszymi zderzakami. Do tego należy wspomnieć o małym spojlerze na tylnej klapie, dyfuzorze, dwóch pojedynczych końcówkach wydechu, dedykowanych felgach aluminiowych oraz wentylowanych tarczach hamulcowych. Mercedesowi nie brakuje szyku, przy zachowaniu charakteru hot hatcha.

Szybszą jazdę usprawnią adaptacyjne zawieszenie oraz amortyzatory, których sposób działania i siłę wybierania nierówności będzie można dowolnie ustawiać. Zachowanie całego samochodu włączając w to ustawienia jednostki napędowej, skrzyni biegów i responsywności układu kierowniczego będą zmienne w zależności od wybranego trybu jazdy (do wyboru będzie pięć ustawień).

Nie wiadomo na razie kiedy A klasa sedan w wersji AMG trafi do salonów. Swoją premierę model ten powinien mieć podczas targów w Nowym Jorku.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij