MENU

Volkswagen liderem sprzedaży, Alfa Romeo liderem wzrostu

BMW X2 – rodzina się powiększa

25 października 2017 Great news! Autor:

Mazda Vision Coupe i Mazda KAI – nadciąga piękno

Poznaliśmy właśnie jedną z najpiękniejszych premier tegorocznych targów w Tokio – Mazdę Vision Coupe. A jakby tego było mało… producent zaprezentował też koncept o nazwie KAI.

Vision Coupe to czterodrzwiowa limuzyna, której stylistyka powala na kolana. Mamy tu kapitalne połączenie sportu i elegancji z charakterystyczną długą maską i nisko poprowadzoną linią dachu, a takie akcenty jak poczwórny wydech i ogromne tarcze hamulcowe podkreślają poważne aspiracje.

mazda-vision-coupe-concept-3

Nie znamy niestety szczegółów technicznych. Od pewnego czasu mówi się o powrocie silników Wankla, ale Mazda oficjalnie nie potwierdza co mogłoby napędzać nowy model. Niestety nie wiemy też, czy Vision Coupe trafi do produkcji – jedyne, co w tej chwili zdradza producent, to to, że nowe modele będą mocno inspirować się jego stylistyką.

mazda-vision-coupe-concept-1

Możemy mieć tylko jedno życzenie – Mazdo, zrób to.

mazda-vision-coupe-concept-2

Wnętrze konceptu utrzymane jest w ciemnych barwach – czarna tapicerka łączy się tu z drewnianymi akcentami, a projekt cechuje minimalizm i elegancja. Próżno tu szukać fizycznych przycisków, co zwiastuje, że wszelkie funkcje będziemy obsługiwać dotykowo lub za pomocą skromnego pokrętła. Ekran systemu multimedialnego został sprytnie wkomponowany w deskę rozdzielczą. Cechuje go nowatorskie rozwiązanie – będzie on aktywny jedynie wtedy, gdy będziemy z niego korzystać. Przez pozostały czas pozostanie wygaszony.

mazda-vision-coupe-concept-7

Druga z premier, KAI Concept, zapowiada prawdopodobnie nową generację Mazdy 3. Ten projekt jest trochę bardziej przyziemny, ale równie miły dla oka; bez wątpienia możemy spodziewać się jednego z piękniejszych aut w klasie. Kilka sportowych akcentów daje również nadzieje na to, że w końcu doczekamy się rasowej odmiany MPS.

mazda-kai-concept-1

Kokpit pod wieloma względami przypomina ten z Vision Coupe. Urozmaicenia w postaci czerwonych akcentów i chromowanych listew wprowadzają trochę ożywienia, co zapewne będzie częścią opcjonalnego pakietu. Identyczne rozwiązanie jak w czterodrzwiowym coupe zastosowano w przypadku ekranu multimedialnego.

mazda-kai-concept-4

Pod maską zadebiutują silniki z rodziny SkyActiv-X. Będą to jednostki benzynowe z zapłonem samoczynnym, dzięki czemu będą łączyć najlepsze cechy motorów benzynowych i wysokoprężnych. Maksymalny moment obrotowy ma wzrosnąć o 10-30%, a w takim samym stopniu spadnie spalanie.

mazda-kai-concept-2

Salon samochodowy w Tokio oficjalnie rusza za dwa dni i potrwa do 5 listopada.


mazda-vision-coupe-concept-5 mazda-vision-coupe-concept-6 mazda-kai-concept-3 mazda-kai-concept-5

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij