MENU

TVR zbuduje fabrykę w Walii

Lifting Toyoty Corolli – w dobrą stronę

23 marca 2016 Great news! Autor:

Mazda MX-5 RF – hardtop idealny

Nowojorski salon samochodowy nadal oficjalnie nie wystartował, a właśnie poznaliśmy jego kolejną gwiazdę. Oto Mazda MX-5 w wersji RF.

RF, czyli Retractable Fastback (chowany Fastback). Innymi słowy: hardtop. W teorii kabriolety wyposażone w twardy dach łączą praktyczność coupe z frajdą z jazdy pod gołym niebem. Zazwyczaj cierpi na tym sylwetka, ale Japończycy z Mazdy postanowili pójść w inną stronę – założyli, że auto nie może być mniej atrakcyjne od standardowej odmiany.

2017-mazda-mx-5-rf-2

MX-5 w tej wersji jest wyższe o 5mm. Cała reszta pozostała bez zmian. Kuracji wyszczuplającej nie przeszedł nawet bagażnik, który ma dokładnie taką samą pojemność co w wariancie z miękkim dachem (130l). Pod maskę nie trafił żaden nowy motor, nie zmieniono też niczego we wnętrzu. Do palety kolorów doszedł jedynie zaprezentowany na aucie pokazowym lakier o nazwie Machine Grey.

Naturalnie, w przeciwieństwie do soft-topa, wersja RF została wyposażona w mechanizm automatycznie składający dach. Azjaci milczą jednak na temat masy pojazdu, która – wydaje się – musiała wzrosnąć.

2017-mazda-mx-5-rf-4

Koniec końców Mazda stworzyła samochód, który przywodzi na myśl jedną z piękniejszych odmian 911-stki – Targę. Nieźle.

Na ten moment nie mamy informacji o cenach, czy też terminie wprowadzenia modelu do Polski.


2017-mazda-mx-5-rf-5 2017-mazda-mx-5-rf-1 2017-mazda-mx-5-rf-6 2017-mazda-mx-5-rf-8 2017-mazda-mx-5-rf-7 2017-mazda-mx-5-rf-9

Tagi: , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij