MENU

Euro NCAP podsumowuje rok

Plebiscyt AutoBest 2018 rozstrzygnięty

14 grudnia 2018 Great news! Autor:

Mazda 3 (2019) – cena w Polsce od 94 900 zł

Kilkanaście dni po premierze na targach w Los Angeles, polski importer Mazdy zaprezentował cennik najnowszej “trójki”. Tanio nie będzie.

Cennik otwiera kwota 94 900 zł. To poziom startowy dla kompaktów klasy premium, ale właśnie takie są aspiracje Mazdy. Producent tym modelem chce na dobre zameldować się w towarzystwie Audi A3, czy Mercedesa klasy A.

Pomóc ma w tym atrakcyjna stylistyka. I tu trzeba przyznać, że Japończycy wykonali kawał dobrej roboty, bo na zdjęciach auto wygląda rewelacyjnie – zarówno z zewnątrz, jak i w środku. Producent zapewnia, że do wykończenia wnętrza użyto materiałów najwyższej jakości, a sporą uwagę poświęcono komfortowi akustycznemu.

Nowa Mazda 3, w przeciwieństwie do poprzedniczki, nie będzie dostępna w Polsce z silnikiem wysokoprężnym. Gama jednostek jest zupełnie nowa, a klienci będą mogli wybierać spośród dwóch motorów benzynowych: 2.0 SkyActiv-G 120 KM i 2.0 SkyActiv-X 181 KM.

Ten pierwszy bazuje na poprzedniej generacji silników dwulitrowych i został dodatkowo wyposażony w system odłączania cylindrów. Jednostka współpracuje też z technologią mild-hybrid, która pomaga obniżyć zużycie paliwa wykorzystując energię odzyskaną podczas hamowania do zasilania systemów pokładowych. M-Hybrid poprawia też płynność działania systemu start stop.

Ciekawszy jest wariant SkyActiv X – to silnik, który ma łączyć zalety motoru benzynowego i wysokoprężnego. Po raz pierwszy w historii modelu “3” dostępny będzie on również z napędem na cztery koła. Dotyczy to jednak tylko wersji hatchback.

Japoński kompakt występuje w czterech wariantach wyposażenia – Kai, Kanjo, Hikari i Enso. Już podstawowa wersja legitymuje się bogatym wyposażeniem; na pokładzie znajdzie się między innymi kolorowy wyświetlacz head up, cyfrowe zegary, system multimedialny z 8,8-calowym wyświetlaczem z nawigacją, adaptacyjny tempomat, system monitorowania martwego pola, czy światła w technologii LED.

Kolejne odmiany dodają m.in. automatyczną dwustrefową klimatyzację, nagłośnienie BOSE, system kamer 360 stopni, czy większe alufelgi. Topowe wyposażenie odznacza się zaś burgundową skórzaną tapicerką dla wersji hatchback i białą dla sedana.

Przedsprzedaż najnowszej Mazdy 3 rozpocznie się tuż przed świętami Bożego Narodzenia, a pierwsze dostawy spodziewane są na marzec 2019. Początkowo dostępne będą tylko wersje z silnikiem SkyActiv-G. Ceny prezentują się następująco:

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij