MENU

Renault Clio V tylko jako hatchback

Corvette C8 Stingray – amerykańskie Ferrari

18 lipca 2019 Great news! Autor:

Mazda 2 debiutuje po liftingu

Auto miejskie spod znaku Mazdy przechodzi modernizację i ma być jeszcze bardziej komfortowe.

Mazda 2 przechodzi facelifting i chociaż na pierwszy rzut oka zmiany są bardzo subtelne, to doznania kierowcy z jazdy miejskim autem mają być bardziej pozytywne. Z zewnątrz Mazda zmieniła się przede wszystkim z przodu, gdzie grill i układ lamp bardziej przypomina kompaktowy model 3. Chromowane wykończenie grilla przybrało bardziej agresywny kształt, nadwozie zdaje się być teraz szersze i większe.

Zmiany wewnątrz są równie kosmetyczne i ograniczyły się do nowych detali oraz wzoru obić foteli. Te drugie mają ponadto mieć opcję ustawienia pozycji aż w sześciu płaszczyznach. Co jednak ważne, Mazda na pokładzie będzie mieć nowe systemy wspomagające kierowcę. Wśród nich znajdą się między innymi adaptacyjny tempomat, system utrzymania na pasie ruchu oraz system wspomagania parkowania 360 stopni. Poza tym zimą kierowcy nie zmarzną już ręce dzięki podgrzewanej kierownicy.

Zmiany, które mają mieć realny wpływ na komfort jazdy “dwójką”, zostały wprowadzone w układzie jezdnym pojazdu. Jak zapewnia japoński producent, wprowadzenie nowego zawieszenia ma sprawić, że samochód będzie lepiej tłumić nierówności a jednocześnie ma być bardziej stabilny przy jeździe z prędkościami autostradowymi.

Na rynku europejskim Mazda 2 będzie oferowana z silnikiem wolnossącym o pojemności 1.5 litra. Motor rozwinie moc 75 lub 90 koni mechanicznych. Mocniejsza odmiana będzie opcjonalnie łączona ze skrzynią automatyczną, standardem będzie przekładnia manualna. Napęd trafi na przednie koła, choć na rodzimym, japońskim rynku, będzie oferowana także wersja napędzana na wszystkie cztery koła. W Japonii do oferty Mazdy 2 trafi również diesel.

W Kraju Kwitnącej Wiśni klienci mogą już składać wstępne zamówienia na zmodernizowaną Mazdę 2 – klienci europejscy zobaczą pierwsze egzemplarze w salonach dopiero na początku przyszłego roku.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij