MENU

Ford Explorer – atrakcyjnie wyglądający SUV z jednym “ale”

Nowa Toyota GR Supra – doczekaliśmy się!

14 stycznia 2019 Great news! Autor:

Lexus RC F po liftingu i RC F Track Edition debiutują

Oto kolejna premiera Lexusa na targach w amerykańskim Detroit. Po modelu LC Convertible debiutuje zmodernizowany RC F i jego hardkorowa odmiana.

Lexus RC po liftingu pokazany zostałjuż podczas jesiennych targów w Paryżu. Dopiero teraz jednak Lexus prezentuje jego najmocniejszą odmianę po kuracji odmładzającej, w ramach której samochód dostał przemodelowany przedni pas, nowe tylne światła LED oraz nieco powiększony grill. Najważniejsze jest jednak to, ze Lexus popracował nad największą bolączką RC F – jego wagą. Chociaż nie ma oficjalnych informacji ile kilogramów RC F zrzucił, to w połączeniu z większą o 5 koni mechanicznych mocą oraz zwiększonym momentem obrotowym, pozwala to na osiągnięcie pierwszej „setki” jeszcze szybciej – bo już w około 4,3 sekundy.

Ciekawszą informacją wydaje się być jednak premiera wersji Track Edition, która trafi do limitowanej produkcji. Taki RC F został jeszcze bardziej odchudzony poprzez zastosowanie jeszcze większej ilości elementów z włókna węglowego oraz zlikwidowaniu drugiego rzędu foteli. Poza tym ulepszono jego aerodynamikę, tylny wysuwany spojler zastąpiło zamontowane na stałe karbonowe skrzydło a kryjące się za felgami BBS hamulce są ceramiczne. Lexus zmienił także ustawienia skrzyni biegów, dzięki czemu samochód ma dawać lepsze wyczucie podczas sportowej jazdy.

Zarówno RC F oraz RC F Track Edition wejdą do produkcji mniej więcej w połowie tego roku.

Tagi: , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij