MENU

Nowy Aston Martin Vantage GT3 & GT4 – gotowy...

Jeep Renegade przeszedł facelifting

19 czerwca 2018 Great news! Autor:

Lexus LX w Polsce – tylko 50 egzemplarzy

Oficjalny importer japońskich samochodów luksusowych zapowiedział, że na rynek w naszym kraju trafi bardzo mały wolumen pojazdów.

Zaledwie 50 egzemplarzy Lexusa LX zostanie sprzedanych w Polsce. To oficjalne stanowisko polskiego importera marki, który wcześniej w tym roku zapowiedział, że jego flagowy SUV będzie dostępny do kupienia nad Wisłą. Oznacza to oczywiście, że chętni muszą się bardzo pospieszyć ze składaniem zamówień, tym bardziej, że z pewnością co najmniej jeden samochód będzie ściągnięty do kraju, aby służyć dziennikarzom do testów prasowych. Poza tym prawdopodobnie będą także egzemplarze testowe, które dopiero później trafią do klientów już jako pojazdu używane.

lexus-lx-570-02 lexus-lx-570-03
lexus-lx-570-04 lexus-lx-570-05

Lexus LX bazuje technicznie na Toyocie Land Cruiser. Ma niemal 5 metrów długości, standardowo 5, lecz opcjonalnie aż 7 miejsc. Pod maską pracuje klasyczna, wolnossąca V-ósemka o pojemności ponad 5 litrów. Silnik generuje 383 konie mechaniczne i pozwala na „sprint” do setki w 7,4 sekundy. Jak podaje producent średnie spalanie w mieście wynosi blisko 20 litrów paliwa. Z tego też powodu zbiornik paliwa ma pojemność aż 93 litry.

Lexus nie podał na razie cen swojego flagowego SUVa.

Tagi: , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij