MENU

Peugeot Rifter – cennik w Polsce

Maserati Levante GTS – ponadprzeciętny średniak

10 lipca 2018 Great news! Autor:

Łada Vesta Sport – pozytywny rosyjski doping

Chociaż to jeszcze nie prawdziwy hothatch, to trzeba przyznać, że Rosjanie zrobili zdecydowany krok naprzód. Poznajcie nową odmianę modelu Vesta.

Łada Vesta jest naprawdę popularna w Rosji. Chociaż przegrywa nadal z konstrukcjami konkurencji to jest zdecydowanie jednym z tych towarów, którymi Łada może się pochwalić nie tylko na swoim rynku, ale także za granicą (i to zachodnią!). Marka będąca obecnie pod skrzydłami Renault podczas zbliżających się targów motoryzacyjnych w Moskwie zaprezentuje najszybszą odmianę swojego małego sedana nazwaną po prostu Sport.

lada-vesta-sport-02 lada-vesta-sport-03

Vesta Sport od standardowej różni się przede wszystkim zderzakami, pakietem stylistycznym, wlotami powietrza oraz naprawdę nieźle wyglądającymi końcówkami wydechu i dyfuzorem z tyłu. Poza tym Łada wyposażyła najszybszą Vestę w 17-calowe felgi aluminiowe oraz obniżyła zawieszenie do 162 mm. Pod maską pracuje silnik benzynowy 1.8 o mocy 150 koni mechanicznych sprzężony z manualną skrzynią biegów.

lada-vesta-sport-05 lada-vesta-sport-04

Chociaż nie jest to hothatch pokroju Forda Focusa RS, Renault Megane RS czy choćby Volkswagena Polo GTI, to należy zauważyć, że moc 150 koni mechanicznych w połączeniu z niewielkim rozmiarem auta zwiastuje przyzwoite osiągi. Gdyby zaś chcieć znaleźć Ładzie konkurenta z tej samej półki to byłoby nim oferowane w Ameryce Południowej Renault Sandero RS 2.0.

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij