MENU

Nowe Audi S6 i S7 – małe rozczarowanie

Mercedes-Benz GLB Concept – crossover dla siedmiu osób

13 kwietnia 2019 Great news! Autor:

Koniec Forda Ka+ w Europie

Budżetowy Ford nie przekonał do siebie Europejczyków. Najmniejszy samochód w gamie marki do końca roku ma zostać wycofany ze sprzedaży.

Ford Ka+ nie sprzedaje się tak dobrze, jak jego konkurenci z segmentu A. Pomijając słabe wyniki samochodu w Europie, zaprzestanie produkcji pomoże Fordowi poprawić ogólną emisję CO2 – zaostrzające się od 2020 roku normy emisji spalin zdecydowanie utrudniają skonstruowanie atrakcyjnej dla klienta propozycji w tym segmencie bazującej na niezbyt wyrafinowanej konstrukcji jaką jest Ka+.

Najmniejszy model niedawno upodobniono jeszcze do większych braci. Na przodzie króluje grill „a’la Aston Martin”, linia boczna prezentuje przetłoczenie biegnące przez całe drzwi, a z tyłu rzuca się w oczy zderzak, który wystaje przed klapą bagażnika. W ofercie znajdziemy również wersję Active. Charakteryzuje się ona podwyższonym zawieszeniem oraz plastikowymi osłonami, ale nawet próba zrobienia z miejskiego autka crossovera nie pomogła w podreperowaniu sprzedaży.

Od teraz bazowym modelem Forda będzie Fiesta, więc najprawdopodobniej obniżone zostanie jej wyposażenie standardowe, aby była bardziej przystępna cenowo. Ceny nowego Ka+ zaczynają się od 42 050 zł.

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij