MENU

Dacia Duster Fiskal – wyjątkowy van

Peugeot wstrzymuje produkcję 308 GTi

20 maja 2018 Great news! Autor:

Klasyczny Mercedes klasy G nadal popularny

Chociaż do sprzedaży weszła już nowa generacja kultowej G-klasy to nadal dużym zainteresowaniem cieszy się poprzedni model.

Mercedes klasy G doczekał się nowej generacji pomimo niesłabnącego zainteresowania. Wyjątkowo dobrze sprzedawał się tam, gdzie był całkowicie zbędny – w dużych miastach ze świetnymi drogami. Nikogo nie dziwiła więc obecność potężnej terenówki z ogromnym silnikiem V8 AMG w jakiejkolwiek bogatej metropolii. W całym tym szaleństwie ogromnych felg, chromowanych dodatków, 4 końcówek układu wydechowego i ekranów na desce rozdzielczej wszyscy zapomnieli o pierwotnym przeznaczeniu tego pojazdu – pracy w terenie.

mercedes-benz-g-461-04 mercedes-benz-g-461-05
mercedes-benz-g-461-06 mercedes-benz-g-461-07

Stąd mało zaskakujący fakt – stara klasa G nadal jest produkowana. Mało tego, proces budowy samochodu odbywa się na tej samej linii, co nowej generacji. “Gelenda” nadal jest bowiem chętnie wykorzystywana przez armie, służby ratunkowe i specjalistyczne jednostki zajmujące się pracą w ciężkim terenie. Co ciekawe, zainteresowanie starą klasą G wcale nie słabnie, co sprawia w osłupienie nawet samego producenta.

mercedes-benz-g-461-03

W związku z sytuacją Mercedes zapowiedział dalsze rozwijanie modelu poprzedniej generacji. Obecnie może być on zamówiony w klasycznym nadwoziu, jako terenówka z napędem 6×6, a nawet jako kabina z platformą do zabudowy! Klasa G może więc być nie tylko klasycznym autem terenowym, ale służyć jako ultraterenowy dostawczak ze zbudowaną z tyłu paką.

mercedes-benz-g-461-01

Klasę G w klasycznym wydaniu można sprzedawać wyłącznie w krajach, które akceptują rejestrację nowych pojazdów spełniających starą normę emisji spalin Euro5. Jest to spowodowane tym, że pracujący pod maską terenówki silnik nie nadaje się już do dalszej modernizacji pod kątem ekologii.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij