MENU

Lexus RC F GT3 – kozak

BMW serii 4 przeszło facelifting

16 stycznia 2017 Great news! Autor:

Klasa E na sterydach Brabusa

Mercedes klasy E już z fabryki wyjeżdża w konfiguracjach o dosyć sporej mocy, dla bardziej wymagających Brabus przygotował ciekawą ofertę.

Brabus to firma, która od lat specjalizuje się w tuningu modeli Mercedesa (chociaż nie tylko). Pierwsza “gwiazda” na sterydach z zakładów Brabusa wyjechała już w 1977 roku. Po 40 latach współpracy tunerzy przygotowali dla swoich fanów, klientów i ku uciesze maniaków motoryzacji kolejne auto sygnowane swoim logo.

2017-mercedes-e-brabus-02 2017-mercedes-e-brabus-03

Najnowsza klasa E nie była z pewnością łatwym projektem dla specjalistów Brabusa ze względu na ogromną ilość zastosowanych tam nowych technologii. To jednak nie stanęło na przeszkodzie podniesienia nieco mocy trzem odmianom: E350d, E220d oraz E220. Diesel V6 (E350d) dostał zastrzyk dodatkowych 50 koni mechanicznych oraz 100 Nm momentu obrotowego, to sprawia, że jego moc wzrosła do 305 koni, a moment obrotowy do solidnych 720 Nm. Sprint do setki w tej wersji to zaledwie 5,7 sekundy (0,2 szybciej niż w wersji fabrycznej). Słabszy diesel E220d po ingerencji Brabusa ma o 27 koni mechanicznych więcej, a moment obrotowy wzrósł o 50 Nm, to oznacza, że auto może pochwalić się w sumie mocą 219 koni oraz momentem obrotowym 450 Nm. Odmiana benzynowa (E220) dzięki tunerom i programowi plug & play może zaszczycić się mocą 221 koni i momentem obrotowym 330 Nm.

Poza zmianami pod maską Brabus wprowadził do E klasy pakiety stylistyczne obejmujące zderzaki, progi, spojlery oraz zmienione końcówki układu wydechowego. Istnieje także możliwość zamówienia felg w rozmiarach od 18 do 21 cali. Dodatkowo Brabus przyszykował klientom pakiety wykończenia wnętrza. Miłośników detali z pewnością ucieszy fakt, że na listwach wykańczających progi może znaleźć się iluminacja loga marki Brabus dostępna w 64 kolorach.


2017-mercedes-e-brabus-04 2017-mercedes-e-brabus-05

Tagi: , , , , , , , , ,

Comments are closed.

Jeżeli chcesz posiedzieć na naszej stronie, niestety musisz zaakceptować nasze ciastka... Więcej info

Prawa EU wymagają od nas poproszenia żebyście akceptowali nasze ciastka... nie chcemy wam oddawać naszych ciastek, bo je bardzo lubimy. I są bardzo smaczne. Ale jak was nie poprosimy o ich akceptację, to jakiś student prawa znajdzie naszą stronę i potem nas wydoi na hajs za brak tej informacji...

Zamknij